Trwa ładowanie...
d8gj3ck
09-12-2016 14:05

Rzeszów/ Nowa linia produkcyjna zakładu Nestle za 10 mln zł

10 mln zł kosztowała nowa linia produkcyjna uruchomiona w zakładzie Nestle w Rzeszowie. Dzięki tej inwestycji firma zatrudniła 60 dodatkowych osób oraz wprowadziła nowy produkt.

Share
d8gj3ck

Jak poinformował PAP dyrektor rzeszowskiego zakładu Paweł Miłkowski, do końca roku wyprodukowanych ma zostać 10 mln sztuk nowego produktu - deserków owocowych w tubkach. "Wytwarzany jest on na polski rynek oraz na eksport - m.in. do krajów skandynawskich, Rosji, Czech, Szwajcarii, Francji, państw Beneluksu" - dodał.

W tym roku rzeszowski zakład obchodzi 90-lecie istnienia. Na początku swojej działalności produkował słodycze pod szyldem Fabryki Cukierków "Alima." W latach 50. ubiegłego wieku przestawiono się jednak na wytwarzanie przetworów owocowo-warzywnych. W 1968 roku rozpoczęto produkcję soczków Bobo Frut.

Firma "Alima" jako jedna z pierwszych w Polsce została sprywatyzowana. W 1992 roku została przejęta przez Gerber, który w 2007 roku dołączył do firmy Nestle.

Obecnie w rzeszowskiej fabryce zatrudnionych jest ponad 400 osób. Wśród 330 produktów wytwarzanych w zakładzie są m.in. soki przecierowe i obiadki w słoiczkach. W Rzeszowie znajduje się również jedno z najnowocześniejszych w Polsce i Europie laboratoriów koncernu. Rocznie z linii produkcyjnej schodzi ponad 100 mln sztuk produktów.

Produkty wytwarzane w Rzeszowie sprzedawane są w Polsce oraz eksportowane m.in. do Rosji, Finlandii, Izraela i na Ukrainę.

Nestle w Polsce istnieje od ponad 20 lat; w ośmiu lokalizacjach firma zatrudnia 4,5 tys. pracowników.

d8gj3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gj3ck
d8gj3ck