Trwa ładowanie...
d2cbiyd
17-03-2017 17:15

S&P nadał spółce GetBack rating B z perspektywą stabilną

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Agencja ratingowa Standard&Poor's (S&P) nadała GetBack długo- i krótkoterminowy rating na poziomie B z perspektywą stabilną, podała spółka.

d2cbiyd

"Jako główne czynniki wpływające na nadany rating agencja wskazała między innymi coraz lepszą działalność biznesową emitenta, niski poziom współczynnika zadłużenia finansowego oraz odpowiednią zdolność do generowania przepływów pieniężnych. Jednocześnie agencja zwróciła uwagę na krótki okres działalności emitenta, umiarkowanie wysokie ryzyko kraju oraz branży, w której emitent działa oraz skoncentrowanie działalności emitenta szczególnie na zarządzaniu wierzytelnościami w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Rating na poziomie B oznacza, że spółka ma w obecnej sytuacji zdolność do regulowania swoich zobowiązań. Stabilna perspektywa ratingu oznacza natomiast, iż według obecnych ocen S&P nadany rating w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy najprawdopodobniej nie powinien ulec zmianie, podano także.

GetBack zajmuje się zakupem i windykacją portfeli wierzytelności, pochodzących przede wszystkim od banków i firm telekomunikacyjnych.

(ISBnews)

d2cbiyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbiyd