Trwa ładowanie...
d6qpxss

S&P obniżył rating dla PGNiG do "BBB-", perspektywa stabilna (opis)

...

d6qpxss

28.11. Warszawa (PAP) - S&P obniżył rating dla PGNiG do "BBB-" z "BBB". Perspektywa ratingu jest stabilna - podały agencja S&P i PGNiG w komunikatach.

PGNiG w komunikacie wskazuje, że w opinii S&P spółka poniosła niespotykane dotąd straty na obrocie gazem spowodowane brakiem zgody organu regulacyjnego na odpowiednio szybkie uwzględnienie znacznego wzrostu kosztów importowanego gazu w obowiązujących w 2012 roku cenach sprzedaży gazu w Polsce. Przepisy regulujące polski rynek gazu wydają się uniemożliwiać PGNiG przenoszenie kosztu pozyskania gazu na odbiorców końcowych, co czyni wyniki spółki wrażliwymi na zmienność cen surowców.

S&P zwraca uwagę, że w 2011 roku wskaźniki finansowe koncernu uległy pogorszeniu z powodu ujemnych marż na sprzedaży gazu oraz wysokich wydatków inwestycyjnych.

W opinii agencji, podpisanie z OAO Gazprom/OOO "Gazprom eksport" aneksu do kontraktu jamalskiego na dostawy gazu pozwoli PGNiG uniknąć dalszych strat oraz ustabilizuje wyniki finansowe i wskaźniki kredytowe.(PAP)

mto/ ana/

d6qpxss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qpxss