Trwa ładowanie...
dil7nno
11-03-2016 17:41

S&P zmienił perspektywę ratingu mBanku na stabilną z negatywnej

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Agencja ratingowa Standard & Poor's Rating Services (S&P) zmieniła perspektywę ratingu mBanku (BBB; A2) z negatywnej na stabilną w związku z analogiczną zmianą perspektywy ratingu dla Commerzbanku AG, podał bank.

dil7nno
dil7nno

mBank S.A. posiadał negatywną perspektywę ratingu od 3 lutego br.

W lutym S&P podał, że "zmiana perspektywy ratingu jest związana z dokonaną przez S&P oceną trendów w zakresie ryzyka ekonomicznego i branżowego w sektorze bankowym w Polsce, którą agencja zrewidowała ze stabilnej do negatywnej".

W opinii S&P, zdolność sektora bankowego w Polsce do absorpcji strat i odporność banków na wstrząsy może ulec pogorszeniu w ciągu najbliższych dwóch lat w związku z wprowadzeniem podatku bankowego, wzrostem kosztów regulacyjnych i kosztami związanymi z potencjalną konwersją kredytów walutowych. Agencja uznała, iż w takiej sytuacji zdolność do generowania dochodu przez mBank może nie skompensować potencjalnego osłabienia oceny zdolności wsparcia mBanku ze strony właściciela w przypadku obniżenia ratingu Commerzbanku.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

dil7nno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dil7nno