Trwa ładowanie...

Są upały. Polacy rzucili się na wentylatory i ... arbuzy

Negatywne skutki upałów już odczuwają rolnicy. Niski poziom wód utrudnił działanie elektrowni, ale jest branża, która dzięki wysokim temperaturom zaciera ręce z radości. To producenci wentylatorów i wszelkiego rodzaju urządzeń chłodzących.

Są upały. Polacy rzucili się na wentylatory i ... arbuzyŹródło: Fotolia
d14vtqo
d14vtqo

Jak informuje Wioletta Batóg rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska, w sklepach sieci dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju urządzenia chłodzące jak lodówki, chłodziarki, ale najbardziej wentylatory, cyrkulatory, klimatyzatory i klimatory.

- Popyt na te urządzenia wzrasta zwykle po tygodniowym okresie upałów. Obecnie sprzedajemy w tym zakresie właściwie wszystko, co mamy dostępne w sklepie. Dostawy są na bieżąco realizowane, jednak w związku z dużym zapotrzebowaniem na te urządzenia, szybko znikają one z półek - mówi Wioletta Batóg.

- Spodziewamy się kolejnych dostaw, ale nie wiemy jak długo będą jeszcze realizowane, ponieważ naszym dostawcom kończą się już zasoby. Należy się liczyć z tym, że jeżeli upały będą się utrzymywać, w najbliższych dniach może być już problem z ich dostępnością - dodaje.

Z półek znikają nie tylko urządzenia chłodzące. Wzmożoną sprzedaż napojów i lodów notują sklepy spożywcze.

d14vtqo

Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska informuje, że w okresie letnim wzrostowy trend sprzedaży produktów takich jak woda, napoje czy lody jest charakterystyczny dla handlu, niemniej jednak upały jakich doświadczamy w Polsce w ostatnich dniach zauważalnie wpływają na jeszcze większy niż zwykle w tym czasie popyt na tego rodzaju produkty.

- Klienci naszych sklepów szukając orzeźwienia sięgają po wodę w różnych wariantach, w tym także szczególnie rekomendowaną podczas upałów wodę wysoko zmineralizowaną, napoje - w tym chłodzone soki świeżo wyciskane, a także lody - tradycyjne oraz sorbety. Produktem, który cieszy się zwiększoną popularnością, jest także arbuz - mówi Anna Biskup.

Również Dorota Patejko rzecznik sieci supermarketów Auchan potwierdza, że w czasie upałów tradycyjnie najlepiej sprzedaje się woda i inne napoje oraz lody.

- Wentylatory rozeszły się jak ciepłe bułeczki w zeszłym tygodniu i na razie ich nie mamy. Ponadto dobrze sprzedają się chłodziarko zamrażarki - dodaje.

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo