Trwa ładowanie...
d4bvr4s

Sąd Okręgowy w Warszawie dopuścił pozew zbiorowy ws. OFE

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) -  Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dziś postanowienie o dopuszczalności postępowania grupowego zainicjowanego pozwem grupowym przeciwko m.in. Skarbowi Państwa oraz Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, poinformował adwokat Paweł Kowalczyk.

Share
d4bvr4s

"Sąd uznał, że roszczenia członków grupy spełniają warunki rozpoznania sprawy w postępowaniu grupowym określone w ustawie o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, przede wszystkim, ze względu na to, że roszczenia te są jednorodzajowe" - poinformował Kowalczyk.

Na postanowienie Sądu w przedmiocie rozpoznania sprawy w postępowaniu grupowym przysługuje pozwanym zażalenie.

Sąd nie wyznaczył kolejnego terminu rozprawy.

d4bvr4s

"Na obecnym etapie oczekujemy na uprawomocnienie postanowienia o dopuszczalności pozwu grupowego. W najbliższych dniach złożymy wniosek o sporządzenie przez Sąd uzasadnienia do postanowienia wydanego na posiedzeniu w dniu 4 marca 2015 roku" - dodał adwokat.

Na poprzednim posiedzeniu, 17 grudnia ub. roku odbyło się posiedzenie w sprawie ustalenia dopuszczalności postępowania grupowego zainicjowanego pozwem grupowym przeciwko m.in. Skarbowi Państwa oraz Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych o ustalenie nieważności czynności prawnej oraz ustalenie odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkodę wyrządzoną powodom wskutek wejścia w życie ustawy z 6 grudnia 2013 ?o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych".

Jednak Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek pozwanych Powszechnych Towarzystw Emerytalnych o zobowiązanie powoda do złożenia kaucji aktorycznej na zabezpieczenie kosztów procesu oraz umorzył postępowanie w stosunku do jednego z pozwanych PTE, w związku z tym że znajduje się ono w likwidacji, a także zobowiązał strony do złożenia kolejnych pism przygotowawczych.

(ISBnews)

d4bvr4s

Podziel się opinią

Share
d4bvr4s
d4bvr4s