Trwa ładowanie...
d2qxow5

Sąd zarejestrował połączenie Asseco Poland i ABG

1.10.Warszawa (PAP) - Sąd zarejestrował połączenie spółek Asseco
Poland i ABG. Pierwsze notowanie akcji połączonych firm planowane
jest najpóźniej w ciągu 14 dni - poinformowało...

d2qxow5
d2qxow5

1.10.Warszawa (PAP) - Sąd zarejestrował połączenie spółek Asseco Poland i ABG. Pierwsze notowanie akcji połączonych firm planowane jest najpóźniej w ciągu 14 dni - poinformowało Asseco Poland w komunikacie prasowym.

Połączenie spółek nastąpiło przez przeniesienie całego majątku ABG na Asseco. W związku z połączeniem kapitał Asseco został podwyższony przez emisję do 9.364.371 akcji serii H. W związku z fuzją GPW od 30 września zawiesiła obrót akcjami ABG.

W komunikacie podano, że celem połączenia obu firm jest uporządkowanie kompetencji w ramach grupy oraz stworzenie silnych centrów biznesowych. Fuzja ma doprowadzić do osiągnięcia wyraźnych synergii kosztowych oraz rozwoju oferty produktowej grupy Asseco w Polsce. Ważnym elementem przemawiającym za połączeniem było także wykluczenie ewentualnej wzajemnej konkurencji.

Dzięki fuzji zasoby ABG dedykowane do obsługi sektora bankowego zostały przeniesione do pionu banków komercyjnych w Asseco Poland. Natomiast na bazie dotychczasowych kompetencji ABG, związanych z obsługą sektorów: telekomunikacyjnego, rolniczego, służby zdrowia, służb mundurowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej została wyodrębniona w ramach grupy Asseco spółka dedykowana do obsługi tych sektorów. W "nowym ABG" Asseco Poland ma 100 proc. udziałów.

d2qxow5

Przesunięcia zasobów pomiędzy spółkami z grupy Asseco, działającymi w Polsce, będą dotyczyć także kompetencji integracyjnych. Zespoły integracyjne z Asseco Poland, ABG oraz firmy OptiX zostaną przesunięte do Asseco Systems, która zajmie się obsługą całej grupy w zakresie integracji.

Po zakończeniu procesów przesunięć zasobów w ramach grupy powstaną cztery centra biznesowe: Asseco Poland (sektor bankowy, ubezpieczeniowy, administracji publicznej, kluczowych przedsiębiorstw), Asseco Business Solutions ( sektor przedsiębiorstw z naciskiem na małe i średnie przedsiębiorstwa) "nowe ABG" (sektor rolnictwa, telekomunikacyjny, służby zdrowia, zakładów użyteczności publicznej, służb mundurowych) oraz Asseco Systems (spółka integracyjna obsługująca w tym zakresie wszystkie spółki z grupy w Polsce).(PAP)

gsu/ ana/

d2qxow5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxow5