Trwa ładowanie...
d2py04y
d2py04y

Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej Advadis

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Sąd zdecydował o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego spółki Advadis na likwidacyjny z układowego, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2py04y

"Advadis S.A. w upadłości układowej informuje, iż wpłynęło do siedziby emitenta postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział X Gospodarczy, na mocy którego zmienia się sposób prowadzenia postępowania z możliwością zawarcia układu na postępowanie obejmujące likwidację majątku upadłego Advadis SA w Krakowie" - czytamy w komunikacie.

Na mocy tego postanowienia ustanowiono syndyka w osobie Wojciecha Zymka. Podstawą zmiany trybu postępowania jest niezawarcie układu z wierzycielami podczas zgromadzenia wierzycieli w dniu 30 kwietnia 2015 roku, podano również.

Wczoraj Advadis informował, że podczas zgromadzenia wierzycieli nie doszło do zawarcia układu z wierzycielami.

d2py04y

Od ogłoszenia upadłości układowej w styczniu 2011 r. Advadis stara się regulować zobowiązania i porozumieć się z wierzycielami. Jednym z nich jest bank BGŻ, z którym spółka podpisała ugodę i od dwóch lat spłaca 10,5 mln zł zobowiązań wraz z odsetkami.

Niedawno Advadis wygrał w sądzie okręgowym i apelacyjnym w Warszawie sprawę, w której sądy potwierdziły, że Bank Pekao w 2003 roku niesłusznie uznał Advadis za firmę niewypłacalną. Właśnie ta decyzja spowodowała, że Advadis musiał zakończyć swoją historyczną działalność browarniczą i wyprzedać majątek. Posiadając orzeczenia sądów okręgowego i apelacyjnego, Advadis złożył już w sądzie pozew, w którym domaga się od Pekao odszkodowania w wysokości ponad 57,4 mln zł.

Układ z wierzycielami - wraz z badaniem due diligence - były kluczowymi warunkami przejęcia firmy Advadis przez spółkę Nosalowy Dwór, która w ten sposób planowała zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (tzw. odwrotne przejęcie).

(ISBnews)

d2py04y

Podziel się opinią

Share
d2py04y
d2py04y