Trwa ładowanie...
d32t926

Sage Group odstąpiła od wezwania na akcje Tety (opis)

02.07. Warszawa (PAP) - Sage Group odstąpiła od wezwania na akcje Tety - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB Polska. Sage poinformował w komunikacie prasowym, że...

Share
d32t926

02.07. Warszawa (PAP) - Sage Group odstąpiła od wezwania na akcje Tety - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB Polska. Sage poinformował w komunikacie prasowym, że nie posiada obecnie informacji, które usprawiedliwiałyby podniesienie ceny we własnej ofercie do poziomu przewyższającego 14 zł za akcję Tety.

"W związku z ogłoszeniem wezwania przez inny podmiot na wszystkie akcje spółki po cenie nie niższej niż w Wezwaniu niniejszym informujemy o podjęciu decyzji o odstąpieniu od wezwania" - napisano w komunikacie.

Unit4 NV 30 czerwca podwyższył cenę w wezwaniu do sprzedaży 100 proc. akcji Tety do 14 zł z 11,75 zł za akcję, jednak cena ta będzie obowiązywać tylko do 5 lipca. Od 6 lipca oferowana cena będzie wynosić 12,80 zł. Podwyższenie ceny przez Unit4 było odpowiedzią na wezwanie dotyczące Tety ogłoszone przez Sage Group plc 23 czerwca 2010 roku.

"Po analizie sytuacji Grupa Sage zdecydowała, że nie podwyższy ceny w ofercie kupna akcji Tety. Grupa Sage w dalszym ciągu jest przekonana, że Teta jest bardzo dobrą firmą, a połączenie z nią przyniosłoby obu stronom korzyści strategiczne i handlowe" - podała Grupa Sage w oświadczeniu dla prasy.

"Niemniej jednak Sage nie posiada obecnie informacji, które usprawiedliwiałyby podniesienie ceny we własnej ofercie do poziomu przewyższającego 14 zł za akcję Tety" - dodano.

Sage podał też, że publikuje niniejsze oświadczenie w interesie akcjonariuszy Tety tak, by umożliwić im zrealizowanie w terminie pełnej wartości wynikającej z obecnej oferty.(PAP)

gsu/ asa/

d32t926

Podziel się opinią

Share
d32t926
d32t926