Trwa ładowanie...

Salony piękności pod lupą. Inspekcja Handlowa skontrolowała urządzenia do pielęgnacji paznokci

Brak instrukcji w języku polskim lub oznaczeń, niewystarczające informacje o tym, jak bezpiecznie używać frezarki do paznokci czy lampy UV - to uwagi, jakie mieli kontrolerzy Inspekcji Handlowej. Sprawdzili urządzenia, które stosuje się do pielęgnacji paznokci.

Salony piękności pod lupą. Inspekcja Handlowa skontrolowała urządzenia do pielęgnacji paznokciŹródło: Pixabay
d2y17ia
d2y17ia

Inspekcja Handlowa skontrolowała urządzenia do pielęgnacji paznokci - głównie lampy UV do manicure hybrydowego i frezarki. Zakwestionowała 42 proc. z nich. Wynik może zaniepokoić, ale jest też dobra wiadomość dla użytkowniczek: wszystkie zastrzeżenia dotyczą niezgodności formalnych, czyli na przykład na opakowaniu zabrakło jakiejś istotnej informacji lub do produktu nie dostarczono instrukcji obsługi w języku polskim.

Łącznie skontrolowano 67 produktów w trzech województwach.

Obejrzyj: Jessica Mercedes i afera metkowa. Klienci odzyskują pieniądze

Zastrzeżenia dotyczyły 28 urządzeń, czyli 42 proc. skontrolowanych sprzętów. Najczęściej wykrywano następujące niezgodności formalne:

  • niepoprawna instrukcja obsługi, np. brak wersji w języku polskim,
  • brak lub niepełne informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania urządzenia, np. brak podanego napięcia, brak znamionowego poboru mocy, co może spowodować, że urządzenie zostanie niewłaściwe pod-łączone i nieodpowiednio użyte,
  • brak identyfikacji urządzenia (numer typu, seria, partia lub inna informacja umożliwiająca identyfikację), co może utrudnić konsumentom reklamowanie wadliwych urządzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y17ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y17ia