Trwa ładowanie...

Samorząd Małopolski i GDDKiA razem przebudują drogę Koszyce-Brzesko

Samorząd województwa małopolskiego i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) porozumiały się w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko, która będzie miała połączenie z planowaną autostradą A4 Kraków-Tarnów - poinformował we wtorek wicemarszałek województwa Roman Ciepiela.

Samorząd Małopolski i GDDKiA razem przebudują drogę Koszyce-BrzeskoŹródło: Jupiterimages
d33ttuz
d33ttuz

Jak podkreślają przedstawiciele władz Małopolski, przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Koszyce-Brzesko to jedna z większych inwestycji drogowych regionu. Powstanie droga o wysokich parametrach technicznych, która połączy północne obszary województwa z przejściami granicznymi zlokalizowanym na południu. Będzie także możliwość wjazdu i zjazdu na planowaną autostradę A-4 Kraków-Tarnów.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem województwo małopolskie zobowiązało się do sfinansowania wszystkich kosztów związanych z przygotowaniem inwestycji oraz 25 proc. kosztów jej realizacji. Z kolei GDDKiA pokryje 75 proc. kosztów budowy. Według szacunków wyniosą one w sumie około 70 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodzić z funduszy europejskich.

Inwestycję rozpoczęto od budowy mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Górka. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi 768 na odcinku od granicy województwa do węzła autostradowego Brzesko. Powstanie m.in. nowy odcinek trasy od węzła Brzesko do skrzyżowania z drogą gminną w Mokrzyskach, który pozwoli na zjazd z planowanej autostrady A4 Kraków-Tarnów.

Droga Koszyce-Brzesko razem z drogą wojewódzką nr 977 oraz autostradą A-4 stanowić będzie ciąg komunikacyjny umożliwiający przejazd od przejścia granicznego w Koniecznej, w kierunku północnym w stronę Warszawy.

d33ttuz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ttuz