Trwa ładowanie...
d3z7m21

Saxo Bank: Globalne rynki skupiają się na Fed, Japonii i spółkach paliwowych

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Nastroje na globalnych rynkach finansowych, po "szalonym" tygodniu, w piątek uspokoiły się. Rynki ciągle przerabiają środowy komunikat FOMC i wczorajsze informacje z Bank of Japan.

Share
d3z7m21

"BoJ nie zmienił polityki monetarnej, ale może coś się ruszy w styczniu, po spodziewanej podwyżce stóp przez Fed. Jak widać, banki centralne nie chcą ostatnio działać w pojedynkę" - napisał w komentarzu dr Maciej Jędrzejak - dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska.

Strefa euro poda dziś przed południem szacunkowe dane o inflacji za październik. Jak podkreśla dyrektor, będą one o tyle istotne, że dużo wyższe ceny mogą powstrzymać EBC przed spodziewanym w grudniu dalszym luzowaniem polityki pieniężnej.

Sporo wskaźników pojawi się dziś w USA: od konsumenckiego indeksu Uniwersytetu Michigan, dochodów i wydatków Amerykanów, po badającego opinie kadry kierowniczej Chicago PMI. Wszystkie te dane będą sprawdzane pod kątem mniej czy bardziej prawdopodobnej podwyżki stóp w grudniu, zaznaczył Jędrzejak.

"Na nowojorskiej giełdzie rządzą dziś spółki paliwowe: kwartalne dane poda Chevron i Exxon Mobil. Informacje pojawią się jeszcze przed rozpoczęciem sesji, inwestorzy będą mieli więc okazję, by szybko na nie zareagować. Sezon publikacji wyników w USA przekroczył już półmetek, i nie jest wcale tak źle, jak wydawało się na początku" - napisał też dyrektor w komentarzu.

(ISBnews)

d3z7m21

Podziel się opinią

Share
d3z7m21
d3z7m21