Trwa ładowanie...

Schetyna: policjanci od stycznia zarabiają godnie

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna
jest przekonany, że nie dojdzie do protestów policjantów; w
wywiadzie dla dziennika "Polska" mówi, że
funkcjonariusze niedawno dostali podwyżkę i od stycznia "zarabiają
godnie".

Share
Schetyna: policjanci od stycznia zarabiają godnie
Źródło: PAP
d1n97b0

Wicepremier mówi, że zapowiedzi protestów policjantów _ postrzega przez pryzmat zbliżających się wyborów w związku zawodowym policji _.

Schetyna podkreśla konieczność współdziałania z samorządami lokalnymi w sprawach dotyczących policji. Uważa, że lepiej one wiedzą, na co potrzeba pieniędzy. Wicepremier zapowiada, że w najbliższym budżecie resortu inaczej zostaną ulokowane środki na policję. _ Pieniądze nie będą rozdzielane tylko na poziomie Warszawy. A za tym pójdzie przenoszenie kompetencji i władzy na dół _ - wyjaśnił.

W wywiadzie dla "Polski" Schetyna obiecuje, że - zgodnie z zaleceniem UE - liczba wypadków drogowych do 2013 roku spadnie o połowę, m.in. dzięki poprawie stanu dróg. Szef MSWiA mówi też, że jest za rozwiązaniem stosowanym we Francji _ żeby wyrzucić fotoradary poza obręb policji _. Jego zdaniem, powinny sie tym zajać firmy zewnętrzne.

d1n97b0

Schetyna przyznaje, że nie jest miłośnikiem fotoradarów, i że się ich boi. Mówi też, że spodziewa się właśnie mandatu. _ Czuję, że się ciut zapomniałem w jednym miejscu _ - wyjaśnia w wywiadzie dla "Polski". Podkreśla jednocześnie, że fotoradary to jeden z najbardziej skutecznych środków prewencyjnych wobec kierowców. (PAP)

d1n97b0

Podziel się opinią

Share
d1n97b0
d1n97b0