Trwa ładowanie...
d87w7k2

Schweiker rozpoczęła produkcję w Komornikach w Legnickiej SSE, planuje rozwój

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Firma Schweiker zainaugurowała produkcję okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium w Komornikach w podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podała strefa. Spółka zatrudniła do tej pory 30 osób w nowym zakładzie, ale planuje dalszą rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.

Share
d87w7k2

"Ulokowanie produkcji w Polsce spowodowane było zarówno planami ekspansji grupy na rynkach Europy Zachodniej, chęcią rozwoju działalności firmy, która od ponad 18 lat produkowała w Długołęce koło Wrocławia wysokiej jakości systemy roletowe. Decyzja o inwestycji w strefie została też podjęta ze względu na zachęty inwestycyjne i pełne wsparcie, jakie udzieliła strefa firmie od początku planowania procesu inwestycyjnego" - powiedział pełnomocnik Schweiker Michał Dudziak, cytowany w komunikacie.

Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanął zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili. Powstają tu także systemy roletowe. Pracę w zakładzie znalazło początkowo 30 osób, ale władze firmy planują kolejną rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej, podano również.

(ISBnews)

d87w7k2

Podziel się opinią

Share
d87w7k2
d87w7k2