Trwa ładowanie...
dyrof2j

Sejm: 21 czerwca będzie Dniem Przedsiębiorcy

21 czerwca będzie Dniem Przedsiębiorcy - zdecydował w czwartek Sejm. Jak argumentowali wnioskodawcy, cel inicjatywy to "docenienie pracy oraz wzmocnienie etosu przedsiębiorcy".

Share
dyrof2j

"Uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości" - czytamy w poselskiej uchwale, którą poparło 432 posłów, trzech było przeciw, a sześciu wstrzymało się od głosu.

Inicjatorami podjęcia uchwały byli głównie posłowie PiS. Jak napisali w jej uzasadnieniu, "rozwój przedsiębiorczości jest ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego i dobrobytu naszego społeczeństwa". "Poszerzenie wiedzy w tym zakresie przyczyni się do promowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy w otoczeniu społecznym. Zachęci również do podejmowania działalności gospodarczej na własny rachunek ludzi młodych, szukających dopiero swojej życiowej drogi. Celem pośrednim będzie poprawa i wzmocnienie współpracy między izbami gospodarczymi, władzami centralnymi, lokalnymi i mediami" - czytamy.

Jak dodali wnioskodawcy: "w dniu 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze, wolne wybory parlamentarne, które otworzyły nam drogę do wolności, w tym również do wolności gospodarczej". "Dlatego czerwiec jest tym szczególnym miesiącem, podczas którego możemy docenić możliwość dokonywania przez przedsiębiorców swobodnych decyzji gospodarczych, przyczyniających się znacząco w gospodarce wolnorynkowej do tworzenia dochodu narodowego. Pierwszy miesiąc wolności upamiętniamy 4 czerwca podczas Dnia Wolności i Praw Obywatelskich, a pierwszy miesiąc wolności gospodarczej proponujemy upamiętnić poprzez ustanowienie Dnia Przedsiębiorcy w pierwszym dniu lata: 21 czerwca".

dyrof2j

Podziel się opinią

Share
dyrof2j
dyrof2j