Trwa ładowanie...
d978amo
14-01-2016 17:20

Sejm/ Projekt ws. Dnia Sprzedaży Bezpośredniej - do komisji

Ustanowienie 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej postuluje obywatelski projekt ustawy, którym w czwartek zajął się Sejm. Posłowie wszystkich klubów pozytywnie ocenili inicjatywę. Po dyskusji skierowali go do prac w komisji gospodarki.

Share
d978amo

Wnioskodawcy projektu argumentują, że ustanowienie Dnia Sprzedaży Bezpośredniej stworzy przyjazne warunki do organizacji wydarzeń społecznych i gospodarczych, podczas których możliwe będzie podnoszenie świadomości społecznej o systemach sprzedaży, jak i pozytywnych zachowań konsumenckich.

Projekt poparło 120 tys. osób. Był już prezentowany w poprzedniej kadencji Sejmu, nie udało się jednak zakończyć prac nad nim w sejmowych komisjach.

Przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej Michał Chodkowski przypomniał w czwartek posłom, że sprzedaż bezpośrednia dokonywana jest poza lokalem przedsiębiorstwa, a transakcja odbywa się np. na ulicy czy w domu konsumenta. W Polsce zajmuje się nią około 900 tys. osób. W ramach tej działalności w 2014 r. w Polsce dokonano 36 mln transakcji na łączną sumę 2 mld 886 mln zł - powiedział.

"Wiedza o sprzedaży bezpośredniej w Polsce nie jest dostateczna. Mówimy tu nie tylko o wiedzy na temat praw konsumenta, który czasem krzywdzony jest przez nieetycznych przedsiębiorców - mówił. - Intencją twórców tego projektu jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której ta wiedza będzie miała solidne podstawy do rozpowszechniania się wśród społeczeństwa, w której zainteresowana grupa osób będzie ją upowszechniać, aby umożliwić konsumentom, przedsiębiorcom, uczestnikom rynku zrozumienie, na czym ta forma sprzedaży polega".

"To jest inicjatywa, która polega na promowaniu pewnych wartości etycznych w sprzedaży" - podkreślił.

Za skierowaniem projektu do komisji gospodarki opowiedzieli się posłowie wszystkich klubów.

d978amo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d978amo
d978amo