Trwa ładowanie...
d21ah8q
d21ah8q

Sejm: przerwa przed głosowaniem nad projektem tzw. ustawy medialnej (aktl.)

#
dochodzi informacja o przerwie przed głosowaniem
#
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21ah8q

30.12. Warszawa (PAP/PAP Legislacja) - Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) zarządził w środę przed godz. 18 półgodzinną przerwę w obradach izby przed głosowaniem nad projektem tzw. ustawy medialnej autorstwa PiS. O przerwę wnioskował szef klubu PO Sławomir Neumann.

Neumann złożył wniosek formalny o 30-minutową przerwę dla klubu w celu zapoznania się z poprawkami do projektu. "Dochodzi do pewnych absurdów. Otrzymaliśmy te poprawki, rozumiem gdzieś na maile, żeby je przeczytać. Chcielibyśmy dostać parę minut czasu panie marszałku, bo to jest sytuacja dość kuriozalna. Mamy głosować nad czymś, czego nie mamy nawet doręczone. Panowie i panie z PiS, na te media rzucicie się za chwilę. Wytrzymacie chyba jeszcze pół godziny. O pół godziny później będzie wasz prezes w telewizji, wytrzymacie" - mówił poseł.

Marszałek Sejmu zarządził przerwę, ale - jak podkreślił - "ostatniej uwagi nie słyszał" Dodał też, że od kilkudziesięciu minut posłowie mają treść poprawek na tabletach. "Decyzję o takim przekazywaniu informacji w poprzedniej kadencji Sejmu, Sejm podjął większością głosów. Osobiście nie byłem zwolennikiem takiego informowania posłów" - zaznaczył.

d21ah8q

Po drugim czytaniu projekt nie wrócił do komisji sejmowych, ale będzie głosowany jeszcze w środowym bloku głosowań, po dostarczeniu posłom zestawienia poprawek. Taki wniosek złożył wcześniej wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Poparło go 235 posłów, 197 był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Wcześniej - po wznowieniu obrad Sejmu po przerwie - marszałek Sejmu zamknął debatę nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

d21ah8q

Podziel się opinią

Share
d21ah8q
d21ah8q