Trwa ładowanie...
dlmnu3x

Sejm/ Przerwa w debacie nad projektem tzw ustawy medialnej

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) podczas debaty nad projektem tzw ustawy medialnej, odebrała głos posłance PiS Barbarze Bubuli i przerwała obrady do godz. 16. Według niej, posłanka PiS nie odpowiadała na pytania posłów.
Share
dlmnu3x

Posłanka Bubula wystąpiła jako przedstawicielka wnioskodawców projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji Barbarę Bubulę (PiS) po tym, gdy posłowie zadali autorom projektu pytania.

Zdaniem prowadzącej obrady wicemarszałek Kidawy-Błońskiej, wypowiedź posłanki, która prezentowała przygotowany przez siebie raport o zawartości programowej "Wiadomości TVP1", odbiegała od regulaminu. Posłanka Bubula mówiła m.in. o "nieznośnym nadmiarze treści rozrywkowych, utrwalającym obraz świata, w którym zabawa zajmuje miejsce powagi i głębszego znaczenia, zideologizowaniu telewizji poprzez utrwalanie pozytywnego wizerunku homoseksualistów".

Po pierwszych kilku minutach jej wystąpienia, Kidawa-Błońska po raz pierwszy upomniała posłankę PiS. "Pani przedstawia bardzo ciekawy raport, ale posłowie liczyli, że odpowie pani na ich pytania" - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

dlmnu3x

"Traktuję swoją wypowiedź, jako odpowiedź na wszystkie pytania, które dotyczyły tego, że dobra telewizja publiczna jest przez nas zastępowana przez telewizję złą. Chcę w ten sposób udowodnić, że nie może być gorszej telewizji publicznej niż ta, która funkcjonuje do tej pory" - odpowiedziała Bubula, kontynuując swoje wystąpienie.

Wicemarszałek Sejmu ponownie upomniała posłankę, aby odpowiadała na pytania. "To nie jest odpowiedź na pytania. Proszę, aby odniosła się pani do zapisów ustawy, mówiących o nowym sposobie powoływania zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych" - zwróciła się Kidawa-Błońska do posłanki PiS.

Kiedy Bubula kontynuowała wypowiedź, wicemarszałek Sejmu odebrała jej głos. "Po raz drugi przywołuję panią do rzeczy. Bardzo przepraszam, ale odbieram pani głos i ogłaszam przerwę do godziny 16" - powiedziała Kidawa-Błońska.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

dlmnu3x

Podziel się opinią

Share
dlmnu3x
dlmnu3x