Trwa ładowanie...
d2cupns

Sejm wybierze dwóch nowych członków RPP podczas czwartkowego posiedzenia

Warszawa 27.01.2016 (ISBnews) - Głosowanie w Sejmie w sprawie wyboru dwóch nowych członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) odbędzie się podczas 10 posiedzenia Sejmu, którego rozpoczęcie zaplanowano na czwartek na godzinę 21:00, podał Sejm. 

Share
d2cupns

"W związku z zakończeniem kadencji dwojga członków Rady Polityki Pieniężnej, powołanych przez Sejm: Elżbiety Chojny-Duch i Andrzeja Bratkowskiego wpłynęły cztery kandydatury: Grażyny Ancyparowicz, Stanisława Gomułki, Eryka Łona oraz Cezarego Wójcika" - podał Sejm w harmonogramie prac.

Wcześniej głosowanie nad wyborem nowych członków do RPP planowano na piątek.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych udzieliła pozytywnej rekomendacji wszystkim kandydatom na członków Rady Polityki Pieniężnej 12 stycznia br. Z kolei 13 stycznia Senat wybrał swoich przedstawicieli do RPP - zostali nimi: Eugeniusz Gatnar, Marek Chrzanowski i Jerzy Kropiwnicki, zgłoszeni przez PiS.

d2cupns

Jak podkreślali analitycy Raiffeisen Polbanku, na początku lutego decyzję o stopach procentowych podejmie już RPP z 3 nowymi członkami nominowanymi przez Senat i 2 nominowanymi przez Sejm. W marcu dołączy do nich trzeci członek wskazany przez Sejm oraz 2 członków mianowanych przez Prezydenta.

Podczas 10. posiedzenia Sejmu w czwartek zaplanowane jest również trzecie czytanie projektu budżetu na 2016 rok.
(ISBnews)

d2cupns

Podziel się opinią

Share
d2cupns
d2cupns