Trwa ładowanie...
d14ws8i

Sejm za nowelą ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego

Rozszerzenie kompetencji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie zadań związanych ze wspieraniem zintegrowanej polityki morskiej UE zakłada przyjęta w środę przez Sejm nowela ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego.

Share
d14ws8i

Za nowelizacją ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego głosowało 438 posłów. Przeciw było 6, a 3 wstrzymało się od głosu.

Przyjęte przepisy zakładają m.in. rozszerzenie kompetencji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o wykonywanie zadań w zakresie wspierania wdrażania Zintegrowanej Polityki Morskiej Unii Europejskiej oraz w zakresie tzw. pomocy technicznej.

Ustawa zakłada także określenie limitu środków, które mogą być przyznawane w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" m.in. poprzez odniesienie do limitu środków w ramach danego naboru środków na dofinansowanie oraz umożliwienie określenia limitu środków dla poszczególnych beneficjentów pomocy.

Przyjęte przepisy umożliwiają ARiMR ubieganie się o pomoc techniczną w ramach programu operacyjnego. Określają też zasady, że zwrotowi podlega m.in. pomoc techniczna pobrana w nadmiernej wysokości. Zmieniają również treść pojęcia pomocy i pomocy technicznej pobranej nienależnie, a także modyfikują zasady przeprowadzania kontroli w odniesieniu do operacji realizowanych przez wnioskodawców i beneficjentów pomocy.

Ustawa ma wejść w życie po 30 dniach od dnia ogłoszenia. Teraz trafi do Senatu.

d14ws8i

Podziel się opinią

Share
d14ws8i
d14ws8i