Trwa ładowanie...
d3tdy76

Sejm zamówił dla nowych posłów 600 tabletów

Kancelaria Sejmu zamierza kupić 600 nowych tabletów dla przyszłych posłów. Urządzenia mają zastąpić stare modele. Odchodzący posłowie, tak jak poprzedni, najprawdopodobniej będą mogli je odkupić po okazyjnych cenach, a jeśli tego nie zrobią, ich urządzenia zostaną… zniszczone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Nowe tablety mają mieć system operacyjny zgodny z iOS
Sejm. Nowe tablety mają mieć system operacyjny zgodny z iOS (PAP/EPA, Fot: Leszek Szymański)
d3tdy76

Tablety są w polskim Sejmie od 2011 roku, gdy ich zakup tłumaczono oszczędnością na papierze. Kupiony za 1,5 mln zł sprzęt, po trzech latach uznano za przestarzały i wymieniono na nowy, na co wydano kwotę ponad 1,2 mln zł.

Nowe tablety mają mieć między innymi: przekątną ekranu od 10,5 do 11 cali, 3 GB pamięci RAM, 64 GB wbudowanej pamięci flash, kolory: czarny, srebrny i szary oraz system operacyjny zgodny z iOS. Dodatkowe punkty w przetargu otrzymają oferty, które zaoferują etui z uchwytem na rysik.

Specyfikacja techniczna sugerujev- jak pisze "Fakt", że ten kontrakt również przekroczy kwotę 1 mln zł.

d3tdy76

Darmowe służbowe tablety to oczywiście niejedyne korzyści materialne dla posłów. Po zmianach wprowadzonych w 2018 roku uposażenia posła odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu. Obecnie jest to 8 016,70 złotych brutto. Oprócz tego otrzymuje dietę parlamentarną w wysokości 2505,20 złotych brutto.

Ponadto, posłom przysługuje ryczałt na prowadzenie biura w terenie (od 2017 roku wynosi 14 200 złotych brutto), który można przeznaczyć na utrzymanie biura oraz przejazdy samochodem.

d3tdy76

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3tdy76

d3tdy76
d3tdy76