Trwa ładowanie...
d3enuo7

Sejmowa komisja chce przesłuchać pierwszych kandydatów do RPP jeszcze w tym roku

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Sejmowa Komisja Finansów Publicznych chce przesłuchać pierwszych kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej (RPP) niezwłocznie, może być to nawet po świętach, poinformował ISBnews przewodniczący Komisji Andrzej Jaworski.

Share
d3enuo7

"Jesteśmy gotowi do pierwszych przesłuchań przed komisją kandydatów na członków Rady Polityki Pieniężnej. Jak tylko oficjalnie wpłynie do nas (do Komisji) druk, to niezwłocznie dokonamy tej procedury, może to być nawet zaraz po świętach lub na początku stycznia" - powiedział ISBnews Jaworski.

Według niego, Sejm może najpierw wybrać 2 kandydatów, którzy będą w pierwszej kolejności przesłuchani przez Komisję.

Senatorowie z PO chcą zgłosić do nowej RPP Marka A. Dąbrowskiego, a PiS: Marka Chrzanowskiego, Jerzego Kropiwnickiego i Eugeniusza Gatnara. Z nieoficjalnych informacji wynika, że posłowie PiS chcą zgłosić Grażynę Ancyparowicz i Eryka Łona, a PO - Cezarego Wójcika.

Skład nowej RPP zostanie ustalony w pierwszych miesiącach 2016 r. Po trzech kandydatów wybiorą Sejm, Senat i Prezydent. W połowie roku kończy się kadencja przewodniczącego Rady i prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marka Belki.

(ISBnews)

d3enuo7

Podziel się opinią

Share
d3enuo7
d3enuo7