Trwa ładowanie...
d7j3fg8
05-07-2016 19:30

Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie szefowej UKE

Magdalena Gaj złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa UKE z powodów osobistych; procedura powołania jej następcy ruszy bardzo szybko - poinformował Paweł Szrot, zastępca szefa KPRM na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

d7j3fg8
d7j3fg8

Komisja pozytywnie zaopiniowała - złożony w związku z rezygnacją Gaj - wniosek o odwołanie jej ze stanowiska prezesa UKE przez Sejm, za zgodą Senatu. Wniosek złożyła do marszałka Sejmu 1 lipca premier Beata Szydło. Decyzję ws. odwołania Gaj ze stanowiska posłowie mają podjąć w czwartkowym porannym bloku głosowań.

Poseł PO Andrzej Halicki podczas posiedzenia komisji wyraził żal, że prezes UKE nie uczestniczyła w posiedzeniu. "Nie znam oczywiście powodów, myślę, że sama prezes Gaj powinna je przedstawić, wiem, że do 15 lipca jest na urlopie. To tak trochę nieelegancko, że jej nie ma z nami" - wskazał. Zapytał też, czy jest już kandydat na następcę Gaj na stanowisku szefa UKE, "bo przecież Urząd nie może być bez władzy".

"Konstrukcja jest taka, że odwołany prezes Urzędu pełni obowiązki do momentu powołania nowego. Natomiast proszę się spodziewać kolejnego etapu procedury powoływania bardzo szybko" - odpowiedział Szrot. Dopytywany, wskazał: "Proszę się spodziewać, że będzie to załatwione bez zbędnej zwłoki". Jak dodał Szrot, dokument z rezygnacją sygnowany przez Gaj nosi datę 27 czerwca 2016 roku.

Gaj, mówiąc we wtorek PAP o swej rezygnacji, stwierdziła: "Złożyłam rezygnację z funkcji prezesa UKE. Jakiś czas temu postawiłam sobie kilka celów, które zrealizowałam. I po 15 latach w administracji zdecydowałam się złożyć rezygnację. Zostawiam po sobie LTE, naziemną telewizję cyfrową i ruszenie z budową światłowodów w Polsce. Czas na inne wyzwania".

d7j3fg8

Gaj złożyła rezygnację pół roku przed końcem pięcioletniej kadencji; jest prezesem UKE od stycznia 2012 roku.

Magdalena Gaj jest magistrem prawa, absolwentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1998-2002 odbywała aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.

Od 2001 r. pracowała w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, a obecnie Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - w Departamencie Prawnym. Od 2005 r. była dyrektorem Departamentu Prawnego. Zajmowała się tematyką związaną z prawem telekomunikacyjnym, prawem pocztowym, administracyjnym, cywilnym i europejskim.

W lutym 2009 r. premier Donald Tusk powołał Gaj na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Po powstaniu, w listopadzie 2011 r., Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, kierowanego przez Michała Boniego, została w resorcie wiceministrem, odpowiadając w nim za sprawy telekomunikacji i poczty. Z MAC przeszła na stanowisko szefowej UKE. Zastąpiła w Urzędzie Annę Streżyńską, obecną szefową Ministerstwa Cyfryzacji.

d7j3fg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7j3fg8