Trwa ładowanie...
d3vwm9e

Selvita zakończy rok na plusie, III kw. liczy na przyspieszenie rozwoju

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - Przygotowująca się do przejścia na rynek główny GPW Selvita wypracuje w całym 2014 r. dodatni wynik netto, a wyniki III kw., w którym spółka miała 1,63 mln zł zysku netto wskazują na przyspieszenie rozwoju spółki, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski.
Share
d3vwm9e

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oczekujemy, że Selvita wypracuje w tym roku dodatni wynik netto. Wyniki za trzeci kwartał stanowią potwierdzenie trendu zdecydowanego przyspieszenia dynamiki rozwoju spółki. Zdecydowanie rosną nam zarówno przychody, jak i rentowność biznesu. Cieszy również fakt, że dynamika przychodów segmentów innowacyjnego i usługowego jest wyższa niż w przypadku dotacji. Świadczy to o rosnącej samodzielności Selvity" - powiedział Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

Selvita wypracowała1,63 mln zł zysku netto w III kw. 2014 r., wobec 0,76 mln zł straty w analogicznym okresie rok wcześniej. Przychody Selvity w III kw. 2014 r. wyniosły 10,72 mln zł i były o 109% wyższe niż w III kw.2013 r. Aktualny stan zakontraktowania na 2014 r. wynosi 40,06 mln zł i jest o 83% wyższy od przychodów wypracowanych w 2013 r. Wynik netto był w III kw. 2014 r. o 2,39 mln zł wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Rentowność grupy wyniosła 15,2%, podano również.

"Raport Selvity zawiera aktualizację stanu zakontraktowania na cały 2014 r., który wynosi obecnie 40,1 mln zł. Aktualny backlog jest o 83% większy od przychodów wypracowanych w całym 2013 r. Zakontraktowanie implikuje wzrost segmentu innowacyjnego o ponad 250% r/r, a segmentu usługowego o co najmniej 50% r/r" - podkreślono w komunikacie.

d3vwm9e

W styczniu tego roku Selvita poinformowała o planach przeniesienia notowań spółki z NewConnect na rynek regulowany warszawskiej Giełdy. W drugiej połowie kwietnia firma dokonała wyboru oferującego. W połowie lipca złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d3vwm9e

Podziel się opinią

Share
d3vwm9e
d3vwm9e