Trwa ładowanie...
dv6imt3

Senat odwołał Chrzanowskiego z funkcji członka RPP

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Senat przyjął wniosek o odwołanie Marka Chrzanowskiego z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Share
dv6imt3

Za wnioskiem opowiedziało się 47 senatorów, 22 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

"Zrezygnowałem z przyczyn osobistych. Nie były to przyczyny związane ani z moja pracą naukową, ani z pracą w NBP. [?] Nie ma też żadnych konfliktów w pracy w NBP. RPP pracuje bardzo dobrze" - powiedział Chrzanowski wcześniej podczas obrad Senatu.

"Są to kwestie osobiste, których nie chciałbym na forum publicznym poruszać. Rozmawiałem o tym bardzo długo z panem prezesem [NBP Adamem] Glapińskim, który wykazał się zrozumieniem" - dodał.

dv6imt3

Chrzanowski złożył rezygnację już we wrześniu, tłumacząc ją względami osobistymi. Później jednak wycofał swój wniosek. 5 października wpłynął jego nowy wniosek, który był wczoraj rozpatrywany przez senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych.

Sześcioletnia kadencja Chrzanowskiego w RPP rozpoczęła się 25 stycznia 2016 r.

W 2006 r. Chrzanowski uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Zawodowo jest związany z SGH, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Polityki Gospodarczej w Instytucie Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. Autor publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych oraz polityki monetarnej, podał bank centralny na swojej stronie.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3