Trwa ładowanie...

Setki Polaków zgłosiły się po darmowe działki w Szwecji

Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.

Setki Polaków zgłosiły się po darmowe działki w SzwecjiŹródło: Jupiterimages
dezgd89
dezgd89

- Nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym - powiedział szwedzkiej telewizji SVT Sune Hoeglander z gminy Nordmaling. Zainteresowani Polacy dzwonili pod numer wskazany na stronie internetowej gminy nawet w nocy.

Aby ułatwić komunikację z Polakami, samorząd postanowił zatrudnić tłumacza. - Teraz będziemy odpowiadać na otrzymane e-maile oraz prosić zgłaszających się o przesłanie krótkiej informacji o sobie. Następnie czeka nas trudne zadanie związane z wyborem - dodał Hoeglander.

Położona na północy Szwecji nad Zatoką Botnicką 7-tysięczna gmina Nordmaling postanowiła przekazać bezpłatnie 100 działek osobom, które zadeklarują, że wybudują na nich domy. Chce w ten sposób pozyskać nowych mieszkańców.

Początkowo gminie Nordmaling trudno było znaleźć chętnych do osiedlenia się na jej terenie wśród Szwedów. Spoza Szwecji zgłaszali się jedynie Niemcy.

dezgd89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezgd89