Trwa ładowanie...
d2jdt5z
bz wbk

Sezon awarii w bankach. Najpierw BZ WBK, później Sync

Co się dzieje w BZ WBK? Nie mogę wysłać przelewu, bo mnie automatycznie wylogowuje - napisał do nas Kamil. Bank twierdzi, że tuż po godzinie 10 problemy zostały zlikwidowane. Chwilę później podobne problemy mieli klienci Alior Sync.
Share
Sezon awarii w bankach. Najpierw BZ WBK, później Sync
Źródło: AFP, Fot: Janek Skarżyński
d2jdt5z

"Utrudnienia dla klientów. W chwili obecnej występują problemy z korzystaniem z opcji Przelewy. Za utrudnienia przepraszamy" - taki komunikat pojawił się pod opcją logowania do serwisu bankowości elektronicznej BZ WBKBZ WBK (Zobacz notowania spółki ») około godziny 9.

Strona internetowa banku działała wtedy jak sama chciała: raz można się było zalogować, a po minucie już nie. Internauta Kamil tłumaczył, że choć jemu udało się dostać do konta, to każde kliknięcie poza główny ekran bankowości, kończyło się automatycznym wylogowaniem.

- Nie mogę przez to zapłacić rat - żalił się.

d2jdt5z

Innym razem wyświetlał się komunikat: "Błąd - przepraszamy (510/60061). Serwis czasowo niedostępny"

 (fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Jak podaje biuro prasowe BZ WBKBZ WBK awaria została usunięta o godzinie 10, a problem dotyczył tylko realizacji przelewów.

- Mi przed chwilą udało się po kilkunastu nieudanych próbach! - napisał rano Janek na potwierdzenie słów banku na facebookowym profilu.

d2jdt5z

Przed 12 dostaliśmy jednak sygnał, że to nie koniec bankowych awarii. Problemy przez kilka godzin mieli klienci Alior Sync.
- Rano pisaliście o BZ WBK. Teraz to samo jest w Syncu. Teoretycznie się loguję, ale nic więcej zrobić nie mogę - poinformował nas Paweł.

Jak nam przekazał, na bankowej infolinii poinformowano go, że trwają prace serwisowe systemu.
- Przepraszamy Pana za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji i prosimy o wyrozumiałość. Proszę o ponowną próbę zalogowania za 30 minut - usłyszał Paweł.
Ostatecznie o 15 my nie mieliśmy już żadnych problemów z logowaniem się do bankowości Synca.

Sezon bankowych awarii jednak w pełni. BZ WBKBZ WBK. zasadniczo problemy techniczne ma co najmniej raz w miesiącu. Najprawdopodobniej to efekt łączenia BZ WBKBZ WBK z Kredyt Bankiem. W Syncu też się zdarzają, ale jednak rzadziej.

Dziwić może jednak podejrzanie podobny schemat dzisiejszych awarii. Zazwyczaj nie można się po prostu zalogować do bankowości elektronicznej. Dziś można było to w obu bankach zrobić, ale problemem były wewnątrz ich serwisów.

d2jdt5z

Podziel się opinią

Share
d2jdt5z
d2jdt5z