Trwa ładowanie...
d1i84vz

Sfinks chce zainwestować w '14 w rozwój sieci 12,7 mln zł (opis)

04.03. Warszawa (PAP) - Sfinks chce zainwestować w tym roku w rozwój sieci 12,7 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki, Sylwester Cacek. Dodał, że Sfinks liczy...

d1i84vz
d1i84vz

04.03. Warszawa (PAP) - Sfinks chce zainwestować w tym roku w rozwój sieci 12,7 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki, Sylwester Cacek. Dodał, że Sfinks liczy w najbliższych latach na dalszą poprawę wyników rdr.

"Na ten rok mamy zarezerwowane w budżecie na rozwój sieci 12,7 mln zł. Planujemy otwarcie ok. 15 restauracji operatorskich, uruchomienie co najmniej 10 restauracji franczyzowych i rozwój projektu restauracji wolnostojących" - powiedział Cacek.

Spółka od tego roku nie będzie konsolidować placówek franczyzowych.

Sfinks planuje zwiększać liczbę restauracji operatorskich kosztem sieci franczyzowej. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że jest to bardziej rentowna opcja, a model operatorski jest bardziej efektywny.

d1i84vz

W IV kwartale Sfinks miał 518 tys. zł zysku netto przypadającego jednostce dominującej wobec 3,1 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł do 932 tys. zł z 1,18 mln zł. Przychody wzrosły do 45,7 mln zł z 43,3 mln zł. Koszty sprzedaży w IV kwartale spadły o 11 proc.

W całym 2013 r. strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 3,8 mln zł wobec 14,9 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny sięgnął 3,6 mln zł w stosunku do 3,7 mln zł straty w 2012 r. Przychody wyniosły 176,6 mln zł wobec 171,1 mln zł w 2012 r.

Cacek poinformował, że spółka planuje dalszą poprawę wyników rdr w najbliższych latach.

Prezes ocenia, że I kwartał tego roku będzie "lepszy" albo "znacznie lepszy" niż rok wcześniej.

d1i84vz

Cacek poinformował, że kontynuowany będzie proces zamykania nisko rentownych placówek. Dodał także, że rozpoczęły się prace nad zmianami w koncepcie Wook.

"Będziemy próbowali podwyższyć marże w restauracjach Wook. Wszystkie sieci są rentowne, ale w przypadku Wooka widzimy potencjał do poprawy marż" - skomentował.

"Marże w restauracjach Chłopskie Jadło i Sphinx nas zadawalają, ale mimo wszystko pracujemy nad tym, by było lepiej" - dodał.

Prezes zapytany o ewentualne akwizycje odpowiedział: "Obserwujemy co dzieje się na rynku, ale na razie nie ma kogo kupować".

Na koniec 2013 r. Sfinks miał 93 restauracje Sphinx, 10 restauracji Chłopskie Jadło i 6 pod marka Wook. (PAP)

morb/ jow/ ana/

d1i84vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i84vz