Trwa ładowanie...
dfa3tl6

Sfinks planuje emisję w IV kw. o wartości do 62 mln zł

3.9.Warszawa (PAP) - Sfinks planuje w czwartym kwartale podnieść kapitał spółki o kwotę do 62 mln zł. Środki będą przeznaczone m.in. na spłatę pożyczki od Sylwestra Cacka -...

dfa3tl6
dfa3tl6

3.9.Warszawa (PAP) - Sfinks planuje w czwartym kwartale podnieść kapitał spółki o kwotę do 62 mln zł. Środki będą przeznaczone m.in. na spłatę pożyczki od Sylwestra Cacka - poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

"W czwartym kwartale planujemy emisję akcji z prawem poboru dla akcjonariuszy. Pod koniec lipca złożyliśmy prospekt do KNF" - powiedział Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

Sfinks zamierza wyemitować do 6.867.904 akcji serii H z prawem poboru. Cena emisyjna wyniesie co najmniej 9 zł za akcję. Oznacza to, że wartość emisji może wynieść do ok. 62 mln zł.

"Środki z emisji zostaną przeznaczone na spłatę pożyczki udzielonej przez Sylwestra Cacka wraz z odsetkami, łącznie około 36 mln zł. Reszta zostanie przeznaczona na sfinansowanie potrzeb bieżących, ewentualnie inwestycje" - powiedział Dariusz Strojewski, wiceprezes spółki. (PAP)

pel/ pam/

dfa3tl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfa3tl6