Trwa ładowanie...
dxj477j
dxj477j

Sfinks Polska: Book building na akcje serii N potrwa do 23 listopada

Warszawa, 19.11.2015 (ISBnews) - Budowa księgi popytu w ofercie do 3,5 mln akcji serii N spółki Sfinks Polska rozpocznie się dziś i potrwa do 23 listopada, podała spółka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxj477j

"Oferta do 3 500 000 akcji serii N zostanie skierowana do nie więcej niż 149 oznaczonych adresatów. Dniem otwarcia subskrypcji akcji serii N jest 19 listopada 2015 r., budowa księgi popytu (book building) zostanie przeprowadzona w dniach 19 - 23 listopada 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Wczoraj akcjonariusze Sfinks Polska zdecydowali o emisji do 3,5 mln akcji serii N oferowanych w subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru.

Akcje serii N zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej wybranym przez zarząd spółki osobom zaakceptowanym przez radę nadzorczą, spośród osób, które będą posiadały akcje spółki na koniec dnia poprzedzającego dzień otwarcia subskrypcji. Inwestorom posiadającym co najmniej 1% głosów w spółce będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa przydziału akcji serii N.

dxj477j

Przedstawiając uchwałę o emisji akcji serii N akcjonariuszom, zarząd spółki podkreślał, że sytuacja pozwala na uzyskanie lepszych warunków kredytowych od warunków, na jakich spółka obecnie jest kredytowana, dzięki pozyskaniu dodatkowego kapitału. Wpłynie to na poprawę płynności, umożliwiającą realizację strategii i rozwój spółki.

Sfinks Polska zarządza ponad 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią restauracji Sphinx (segment casual dining), Chłopskie Jadło (segment premium) i (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

(ISBnews)

dxj477j

Podziel się opinią

Share
dxj477j
dxj477j