Trwa ładowanie...
d25xp4i

Siedem firm zgłosiło się do przetargu UKE na częstotliwości 900 MHz

23.9.Warszawa (PAP) - Do przetargu Urzędu Komunikacji
Elektronicznej (UKE) na częstotliwości radiowe 900 MHz zgłosiło
się siedem podmiotów: PTC, Polkomtel, PTK Centertel,...

d25xp4i
d25xp4i

23.9.Warszawa (PAP) - Do przetargu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na częstotliwości radiowe 900 MHz zgłosiło się siedem podmiotów: PTC, Polkomtel, PTK Centertel, P4, Centernet, Aero 2 SA z Warszawy oraz Arbit Sp. z o.o z Wrocławia - poinformował rzecznik UKE Jacek Strzałkowski.

UKE chce w ciągu kilku tygodni wyłonić zwycięzcę.

"Zgłosiło się siedem firm i każda złożyła po dwie oferty, bo można było zgłaszać się na dwie rezerwacje częstotliwości" - powiedział PAP Strzałkowski.

"Prawdopodobnie na ocenę ofert musimy poczekać z półtora miesiąca. Teraz jest etap formalny, czyli sprawdzamy dokumentację. Po zakończeniu części formalnej egzemplarz oferty pójdzie do UOKiK, któremu z reguły zabiera dwa tygodnie ocena, jak taki oferent wpłynie na konkurencyjność na rynku. A potem będzie już ta końcowa ocena punktowa ofert i liczymy, że to wszystko zajmie kilka tygodni" - dodał.

d25xp4i

W czerwcu UKE rozpoczął przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości radiowych 900 MHz, które można przeznaczyć m.in. na telefonię komórkową lub internet.

Oferty w przetargu na dwie rezerwacje, z których każda obejmuje 25 kanałów radiowych, można było składać do 23 września 2008 roku.

Wcześniej UKE informował, że chce wyłonić zwycięzcę do końca 2008 roku, a to na co zostaną przeznaczone częstotliwości, będzie zależeć od operatora.

UKE, wybierając zwycięzcę przetargu, będzie brał pod uwagę m.in. wysokość kwoty, którą zaoferują uczestnicy, zachowanie warunków konkurencji i wiarygodność finansową. Rezerwacje można wykorzystać na obszarze całego kraju do 31 grudnia 2023 roku.

Minimalna opłata za dokonanie jednej rezerwacji częstotliwości w ramach przetargu wynosi 1 mln zł.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ gor/

d25xp4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xp4i