Trwa ładowanie...
d3ji472

Skanska zamierza sprzedać portfolio 4 budynków biurowych do końca roku

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Skanska Property Poland wystawia na sprzedaż cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu ponad 62 tys. m2. Firma po raz pierwszy zadecydowała o sprzedaży łącznego portfolio kilku swoich projektów, wśród których znajdują się krakowskie inwestycje Kapelanka 42 A oraz Axis wraz z budynkami A i B katowickiego kompleksu Silesia Business Park. Sprzedaż portfolio budynków ma nastąpić do końca tego roku, poinformował dyrektor w Skanska Adrian Karczewicz.

Share
d3ji472

"Zdecydowaliśmy się sprzedać portfolio nowych obiektów biurowych w czołowych miastach regionalnych Polski ze względu na pozytywną reakcję rynku na nasze inwestycje, m. in. Dominikański we Wrocławiu. Rynki najmu w tych miastach oferują niezwykle obiecujące połączenie wysokiego popytu ze strony najemców z niskim poziomem czynszów oraz niskimi wskaźnikami powierzchni niewynajętej w obiektach klasy A. Zakończenie sprzedaży całego portfolio budynków jest planowane przed końcem tego roku" - powiedział dyrektor ds. transakcji w Skanska Commercial Development Europe Adrian Karczewicz, cytowany w komunikacie.

Na wyłącznych wspólnych agentów zostały wybrane firmy CBRE oraz Colliers International.

Silesia Business Park w Katowicach to kompleks biurowy klasy A składający się z czterech budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 48 tys. m2. Budynek A (12 tys. m2 GLA) został już ukończony i oddany do użytku. Oddanie do użytku budynku B (12 tys. m2 GLA) planowane jest na wrzesień 2015 roku.
Kapelanka 42 A w Krakowie to kolejny budynek biurowy klasy A o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 18 tys. m2 Obiekt został oddany do użytku w III kwartale 2014 roku. Jest już niemal całkowicie wynajęty w ramach długoterminowych umów najmu.

d3ji472

Axis jest drugim z kolei projektem biurowym Skanska realizowanym w Krakowie. Budynek zaoferuje 21 tys. m2 całkowitej powierzchni najmu. Ukończenie prac nad inwestycją planowane jest na IV kw. 2016 roku. Obecnie trwają negocjacje z dużym międzynarodowym najemcą, dzięki któremu budynek ma zostać w większości skomercjalizowany do końca II kw. 2015 roku.

Skanska Property Poland jest deweloperem powierzchni biurowych działającym w ramach grupy Skanska.

(ISBnews)

d3ji472

Podziel się opinią

Share
d3ji472
d3ji472