Trwa ładowanie...
d3uclcm

Skanska zatrudni w Polsce jeszcze ok. 400 osób do końca roku

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Skanska przyjęła 570 nowych pracowników w I półr. br., a do końca roku zaproponuje pracę jeszcze 400 osobom, podała spółka.

Share
d3uclcm

"Wszystko za sprawą intensywnego wzrostu biznesu całej grupy w Polsce. Rośnie zarówno spółka wykonawcza, otwierająca nowe oddziały, jak również spółki deweloperskie, realizujące kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe" - czytamy w komunikacie.

Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia Skanska S.A., która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział w rynku budowlanym w porównaniu z rokiem 2009 o połowę.

Zarówno liczba kontraktów, jak i udział Skanska S.A. w rynku wciąż rosną. W lipcu tego roku Skanska S.A. otworzyła Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku oraz poszerzyła działalność dotychczasowego oddziału w Olsztynie o budownictwo ogólne, tworząc w tym mieście Oddział Budownictwa Inżynieryjnego i Ogólnego. W 2014 roku firma zrealizowała w sumie ponad 1300 kontraktów w całej Polsce. Spółka jest zainteresowana kontraktami różnej wielkości - zarówno małymi i średnimi, jak i dużymi projektami infrastrukturalnymi, do których realizacji posiada utworzoną specjalną jednostkę, podano również.

d3uclcm

"Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy np. specjalistów w branży elektrycznej: menadżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. W całej Polsce chcemy zatrudnić kilkadziesiąt takich osób. Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes - szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych np. analityków" - powiedziała dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A. Katarzyna Skorupka-Podziewska, cytowana w komunikacie.

W związku z realizacją kolejnych projektów i zwiększaniem skali biznesu niezmienne potrzeby rekrutacyjne ma też Skanska Property Poland. Przykładowe stanowiska, na które firma regularnie otwiera rekrutacje, to menadżerowie i liderzy projektów, specjaliści ds. wynajmu, a także eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Pracę w Skanska można znaleźć także w szeregach Skanska Residential Development Poland, która realizuje nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Warszawie.

W Polsce Grupa Skanska zatrudnia ponad 7,8 tysiąca osób w 3 spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland.

(ISBnews)

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm