Trwa ładowanie...
dgdhw2q

Skiba z MF: Sejmowe komisje zajmą się programem konwergencji w piątek, 21 IV

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Komitet Stały Rady Ministrów powinien przyjąć aktualizację programu konwergencji w przyszłym tygodniu, natomiast w przyszły piątek, 21 kwietnia, dokumentem tym zajmą się komisje sejmowe, poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

Share
dgdhw2q

"Aktualizacja programu konwergencji jako dokument jest już ukończona. Trwają prace redakcyjne, ale nie jest jeszcze zatwierdzony. W przyszłym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów powinien przyjąć ten dokument i w piątek będzie on dyskutowany na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych. Dopiero w kolejnym tygodniu powinien przyjąć go rząd" - powiedział Skiba dziennikarzom.

Według ubiegłorocznej aktualizacji programu konwergencji, deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych (general government) w 2016 r. miał wynieść 2,6% PKB, a następnie: 2,9% PKB w 2017 r., 2% PKB w 2018 r. i 1,3% PKB w 2019 r.

W ub. tygodniu Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że według wstępnych danych deficyt general government wyniósł na koniec 2016 roku 2,4% PKB (wobec 2,6% rok wcześniej).

(ISBnews)

dgdhw2q

Podziel się opinią

Share
dgdhw2q
dgdhw2q