Trwa ładowanie...
db6v0v4

Składki ZUS. Ostatni moment na złożenie wniosku

Prowadzący własną działalność gospodarczą mogą sporo zaoszczędzić w 2020 roku. Warunek jest jeden - wniosek trzeba złożyć w odpowiednim terminie. Na jedną ze zniżek termin składania wniosku mija dziś, ZUS podpowiada co zrobić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mały ZUS. Mija termin na złożenie wniosku
Mały ZUS. Mija termin na złożenie wniosku (East News)
db6v0v4

W 2020 roku osoby prowadzące niewielkie firmy mogą zaoszczędzić nawet 500 zł miesięcznie. Jednak "Mały ZUS+", który to umożliwi, zostanie wprowadzony z poślizgiem - będzie funkcjonował dopiero od 1 lutego. Już teraz osoby na działalności gospodarczej powinny sprawdzić, czy mogą skorzystać z innego programu, czyli tzw. Małego ZUS.

Czytaj też: Emeryci mogą stracić 500+. Niedopracowane przepisy

Prawo do niego mają przedsiębiorcy, których firma w 2019 r. osiągnęła przychody nie wyższe niż 67 tys. 500 zł. Trzeba się spieszyć, termin składania wniosków do tego programu mija dziś - przypomina "Fakt". Przegapienie terminu oznacza, że ulgi nie będzie. Skąd wiedzieć czy ulga się należy i jak wyliczyć składkę? Z pomocą przychodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych - wystarczy wejść na stronę eskladka.pl. Jest tam specjalny kalkulator i najważniejsze informacje dla prowadzących działalność gospodarczą.

db6v0v4

Jak podaje ZUS, w kalkulatorze można obliczyć podstawę wymiaru składek obowiązującą w styczniu 2020 r. W lutym konieczne będzie jednak ponowne przeliczenie podstawy wymiaru składek według nowych zasad na okres od lutego do grudnia 2020 r. Kalkulator będzie zmieniony od 1 lutego 2020 r., zacznie wtedy obowiązywać "Mały ZUS+".

Czytaj także: Mały ZUS. 8 stycznia mija wiążący termin na zgłoszenie wniosku

Tym razem czasu będzie więcej - zgłoszenie trzeba będzie złożyć do końca lutego. W "Małym ZUS+" składki liczone będą od dochodu i średnio mają być niższe 500 zł miesięcznie. To oznacza, że tylko w tym roku można zaoszczędzić 5500 zł dzięki tylko tej konkretnej uldze.

Obejrzyj: Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db6v0v4

Podziel się opinią

Share

db6v0v4

db6v0v4