Trwa ładowanie...

Sklep outletowy za 100 mln złotych. Czas na wielkie otwarcie

33 tysiące m2 powierzchni handlowej, 140 sklepów światowych marek, a w nich produkty z rabatami od 30 do 90 proc. Już w sobotę, 13 października, otwarte zostanie największe centrum outletowe w Polsce, którego budowa kosztowała ponad 100 mln złotych.

Share
Sklep outletowy za 100 mln złotych. Czas na wielkie otwarcie
Źródło: mat. prasowe
dqmpr61

33 tysiące m.kw. powierzchni handlowej, 140 sklepów światowych marek, a w nich produkty z rabatami od 30 do 90 proc. Już w sobotę, 13 października, otwarte zostanie największe centrum outletowe w Polsce, którego budowa kosztowała ponad 100 mln złotych.

Ptak Outlet to inwestycja ulokowana w Rzgowie pod Łodzią. Jak mówią przedstawiciele firmy, właśnie lokalizacja jest największym atutem centrum handlowego. Wierzą, że położenie na przedmieściach Łodzi, w pobliżu największego węzła komunikacyjnego w kraju ściągnie klientów z każdej jego części. Już teraz ruch samochodowy w pobliżu centrum handlowego przekracza 40 tys. pojazdów na dobę.
Inwestorzy liczą, że na zakupy będą przyjeżdżać także klienci z Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec oraz Łotwy i Estonii.

- W obrębie oddziaływania naszej inwestycji znajduje się 744 tys. mieszkańców Łodzi, ponad 2,5 mln w województwie łódzkim oraz około 7 mln w zasięgu 90 minut jazdy samochodem, czyli niemal 20 proc. populacji całego kraju - zachwala Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Centrum Targowego PTAK S.A.

dqmpr61

Ptak Outlet, to pierwsza część unikatowej na skalę europejską inwestycji firmy Ptak Expo. Jest to obiekt łączący w sobie centrum biznesowe, na które składa sie osiem stref handlowych. Znajdziemy tam strefy Park Outlet, Strefę Expo, Retail Park, Centrum Stałego Wystawiennictwa i Handlu, Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki, Strefę Logistyczno-Produkcyjną z Wolnym Obszarem Celnym oraz salon samochodowy z torem do jazdy testowej. Dość nietypowym rozwiązaniem dla tego typu inwestycji będzie również część mieszkaniowa.

W nowym centrum nie zabraknie produktów znanych marek, jak Tommy Hifinger, Pierre Cardin, Lacoste, Adidas, Puma, Nike, Reebok, Big Star, Vero Moda, Jack&Jones. To jednak tylko niektóre z marek, jakie pojawią się w Prak Outlet. Oprócz wyrobów odzieżowych na klientów czekać będzie bogate zaplecze gastronomiczne.

Budowę nowego obiektu sfinansowało Centrum Targowego Ptak, które od ponad 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu obiektami komercyjnymi wielkiego formatu. Sklep odwiedza kilka milionów klientów rocznie, z czego ponad 2 miliony pochodzi z innych krajów europejskich.

dqmpr61

Podziel się opinią

Share
dqmpr61
dqmpr61