Trwa ładowanie...
d17gil2

Skowrońska: budżet na 2015 r. bezpieczny i stabilny

Projekt budżetu na 2015 rok to kontynuacja pozytywnych trendów i działań, jakie przyczyniły się do dobrych wyników gospodarczych Polski w ciągu ostatnich siedmiu lat, to budżet bezpieczny i stabilny - powiedziała w środę w Sejmie Krystyna Skowrońska (PO).
Share
d17gil2

Skowrońska oświadczyła, że klub PO opowiada się za dalszymi pracami nad projektem przyszłorocznego budżetu.

Podczas pierwszego czytania projektu budżetu Skowrońska - szefowa sejmowej komisji finansów - chwaliła wyniki polskiej gospodarki z ostatnich siedmiu lat. Mówiła o dobrych wynikach - w porównaniu do innych krajów UE - jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarki, tworzenie nowych miejsc pracy, czy relację długu do PKB. "Rok 2015 to kolejny rok spadku kosztów obsługi długu publicznego (...) deficyt na 2015 r. będzie niższy niż w 2014 r. o 1,4 mld zł" - powiedziała Skowrońska.

"To obiektywne dane dotyczące rządów koalicji PO-PSL w ostatnich siedmiu latach. Są to lata wielkiego kryzysu, a wskaźniki, o których mówiłam, kształtują się korzystnie dla sytuacji Polski w porównaniu do innymi krajów europejskich i średniej europejskiej. Te pozytywne trendy i działania warto w dalszym ciągu realizować. W tym przedłożonym budżecie na rok 2015 właśnie takie zadania rząd sobie przedstawił" - podkreśliła.

d17gil2

Podziel się opinią

Share
d17gil2
d17gil2