Trwa ładowanie...
d3y22d1

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- mBank liczy, że w 2016 roku jego zysk netto wyniesie ponad 1 mld zł - poinformował Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Share
d3y22d1

- W 2016 roku mBank zapłaci około 320-340 mln zł podatku bankowego - poinformował J"rg Hessenmller, wiceprezes banku.

- Zysk netto grupy mBanku w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 307,8 mln zł z 450,9 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 8,4 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 283,9 mln zł.

- mBank ocenia, że jego koszty ryzyka na portfelu korporacyjnym w kolejnych kwartałach mogą być wyższe niż w I kwartale 2016 roku - poinformował J"rg Hessenmller, wiceprezes banku.

- Zysk netto Grupy Lotos w I kwartale 2016 roku wzrósł do 106 mln zł wobec 101,4 mln zł straty rok wcześniej i był wyższy od prognoz analityków na poziomie 74,9 mln zł.

d3y22d1

- Lotos w I kwartale sprowadził 25 proc. ropy z kierunków innych niż rosyjski. Przedstawiciele spółki nie przesądzają, jaki będzie ten udział w kolejnych okresach. Uzależniają to od miksu produktowego. Środek roku to czas na średnie destylaty, do których ropa rosyjska świetnie się nadaje - oceniają.

- Spółka Energetyczna "Jastrzębie" z grupy JSW zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 190,4 mln zł - podała JSW w komunikacie. PGNiG Termika złożyła też JSW warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji SEJ.

- CD Projekt jest bardzo zadowolony ze sprzedaży pierwszego dodatku do gry Wiedźmin 3 pt. "Serca z kamienia". Podtrzymuje datę debiutu drugiego dodatku w II kw. Spółka, która na 24 maja zwołała ZWZ m.in. ws. skupu akcji, jeszcze nie ustaliła kiedy może ruszyć potencjalny skup, ani w jakiej będzie formie przeprowadzony.

- Auto Partner, importer i dystrybutor części samochodowych, który planuje ofertę publiczną w pierwszej połowie tego roku, zwiększył sprzedaż w pierwszych miesiącach roku o ponad 30 proc. Liczy na utrzymanie się pozytywnych trendów na rynku w kolejnych okresach.

d3y22d1

- Kurs akcji Master Pharm wzrósł w debiucie na warszawskiej GPW o 13,3 proc. do 6,8 zł, a kurs praw do akcji wzrósł o 1,7 proc. do 6,1 zł.

- Backlog Asseco Business Solutions po I kw. 2016 r. ma wartość 108 mln zł i stanowi 71 proc. proc. sprzedaży zrealizowanej w 2015 r. - poinformowała spółka w prezentacji.

- Wezwanie ogłoszone przez MCI.EuroVentures na akcje ATM-u wypadło zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami wzywającego - poinformował PAP Cezary Smorszczewski, prezes Private Equity Managers.

- Grupa Orbis, która zanotowała w I kwartale 45-proc. wzrost rdr zysku EBITDA, nie spodziewa się powtórzenia takich dynamik wzrostu wyników w całym roku - poinformował prezes spółki Gilles Clavie.

d3y22d1

- Master Pharm monitoruje rynek i planuje akwizycje na 2017 r., ale nie wyklucza, że dwie mniejsze spółki może przejąć jeszcze w tym roku - poinformował prezes Jacek Franasik. Grupa oczekuje ponad 40-proc. wzrostu mocy produkcyjnych i rdr dwucyfrowej dynamiki wzrostu przychodów w kolejnych kwartałach. Dywidenda może wynieść blisko 50 proc. zysku.

- Griffin Real Estate zakłada, że fundusz REIT stworzony przez Echo Investment i Redefine Properties zwiększy wartość aktywów brutto pod zarządzaniem o ponad 1 mld euro w ciągu 3-4 lat - poinformował na konferencji Maciej Dyjas, współzarządzający Griffin Real Estate.

- Warimpex zakłada, że sytuacja w Rosji nie pogorszy się znacząco w 2016 roku, więc wyniki finansowe spółki powinny być lepsze niż w 2015 roku. Firma może w tym roku sprzedać aktywa na Węgrzech i w Europie Zachodniej - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Sputnik Software, spółka z grupy Atende, podpisała z miastem Łódź trzyletnią umowę na dostarczenie nowych wersji oprogramowania komputerowego - Zintegrowanego Systemu Informatycznego Urząd NT oraz świadczenie usług asysty technicznej. Łączna wartość kontraktu wynosi 9,5 mln zł brutto - podało Atende w komunikacie.

d3y22d1

- Colian Holding kupił 100 proc. udziałów w brytyjskim dostawcy wyrobów czekoladowych, spółce Elizabeth Shaw Limited. Cena transakcyjna wynosi 2,25 mln funtów - podał Colian w komunikacie.

- Prochem chce przeznaczyć z zysku za 2015 r. 1,56 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 0,40 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd CEZ proponuje wypłatę 40 CZK dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Hydrotoru rekomenduje wypłatę dywidendy za 2015 r. w wysokości 4,8 mln zł, czyli 2 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Indykpolu rekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za 2015 r. w wysokości 2,5 mln zł, czyli 0,8 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3y22d1

Podziel się opinią

Share
d3y22d1
d3y22d1