Trwa ładowanie...
d5p3p8b

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Scripps Networks Interactive zrealizował umowę nabycia od ITI i Grupy Canal+ 52,7 proc. akcji w TVN za 584 mln euro w gotówce. Ponadto Scripps przejmuje dług w wysokości 856 mln euro - poinformowały spółki w komunikacie.

Share
d5p3p8b

- Po przejęciu przez Scripps TVN ma nadal produkować lokalne treści, spośród których część może być eksportowana. Polska spółka ma ponadto kontynuować dotychczasową strategię, która zakłada również akwizycje - podali w rozmowie z PAP przedstawiciele Scripps.

- Tauron zrezygnował z negocjacji z inwestorami w sprawie sprzedaży aktywów wiatrowych i podpisał z Eneą list intencyjny dotyczący zwiększania mocy odnawialnych i finansowania transakcji zakupów aktywów wiatrowych - poinformowała spółka w komunikacie.

- LPP liczy, że druga połowa roku będzie dla spółki lepsza pod względem osiąganych przychodów i marż - poinformował w rozmowie z PAP Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Ocenia, że sprzedaż w całym roku może wzrosnąć o około 15 proc., a marża brutto może być niższa o 5-6 pkt. proc.

- Grupa Azoty Puławy, Elektrownia Puławy i BGK podpisały porozumienie w sprawie sfinansowania budowy elektrowni o mocy 400 MW w Puławach - poinformowały firmy w komunikacie prasowym przed konferencją. Wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.

d5p3p8b

- Grupa Azoty liczy, że PIR może się częściowo zaangażować w finansowanie projektu zgazowania węgla. Na przełomie roku znanych będzie więcej szczegółów technologicznych dot. planowanej inwestycji - poinformował w czwartek Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.

- Wkład własny Grupy Azoty w budowę elektrowni w Puławach ma wynieść minimum 35 proc. Pozostałą część będzie stanowić finansowanie dłużne. BGK jest gotów zapewnić całość finansowania dłużnego, ale sonduje banki komercyjne.

- Ministerstwo Skarbu Państwa nie planuje "nagłej" sprzedaży akcji PGE, PKO BP i PZU - podało MSP w komunikacie.

- Modelowa marża rafineryjna w czerwcu 2015 roku wzrosła do 11 USD na baryłce z 9 USD w maju. Rok wcześniej w czerwcu marża wynosiła 1,6 USD - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

d5p3p8b

- Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował o emisji obligacji niezabezpieczonych o wartości do 1 mld zł. Oferta ma zostać przeprowadzona w trybie publicznym, ale bez prospektu emisyjnego - podała spółka w komunikacie.

- Mirosław Szczepański, wiceprezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, złożył rezygnację z pełnionej funkcji - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

- Polski Holding Nieruchomości kupił Andersia Business Centre, biurowiec klasy A w Poznaniu, oferujący blisko 14 tys. m kw. powierzchni najmu brutto - podał PHN w komunikacie.

- Walne MNI zdecydowało, że spółka wypłaci akcjonariuszom 10,04 mln zł dywidendy, czyli 0,12 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d5p3p8b

- Krajowe fundusze inwestycyjne i emerytalne nabyły w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu 7 mln akcji, czyli 5,59 proc. Zakładów Mięsnych Henryk Kania, po 2,85 zł za papier - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Grupa Polnord w II kwartale 2015 r. sprzedała 487 lokali netto na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych - podała spółka w komunikacie.

- Ekopol Górnośląski Holding, notowany na NewConnect, wypłaci na dywidendę prawie 64 tys. zł, co daje wypłatę w wysokości 0,02 zł na akcję zwykłą i 0,03 zł na akcję uprzywilejowaną - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

- KIO uwzględniła odwołanie konsorcjum Mirbudu i nakazała odrzucenie oferty PUT Intercor, która była wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na obwodnicę Góry Kalwarii - poinformowała PAP rzeczniczka KIO Justyna Tomkowska. Po decyzji izby blisko zdobycia zamówienia jest konsorcjum Mirbudu.

d5p3p8b

- Atal sprzedał w II kwartale 2015 r. 491 lokali wobec 251 przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

- Vantage Development sprzedał w II kwartale 242 lokale, w tym 133 lokale na podstawie jednorazowej transakcji z firmą FSMnW Wrocław - poinformowała spółka w komunikacie.

- Grupa PKP Cargo i amerykańska firma Greenbrier, jeden z największych na świecie producentów taboru, rozpoczną w Szczecinie wspólną produkcję wagonów towarowych - poinformowała w komunikacie w czwartek PKP Cargo. Docelowo spółka chce produkować nawet 500 wagonów rocznie.

- Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała Dariusza Daniluka, dotychczasowego wiceprezesa zarządu, na stanowisko prezesa - poinformowała spółka w komunikacie.

d5p3p8b

- BPH TFI uruchamia cztery nowe subfundusze otwarte, adresowane przede wszystkim do obecnych klientów usług asset management, czyli do instytucji finansowych i bogatszych klientów indywidualnych. Chce ich przyciągnąć niskimi opłatami - poinformował prezes BPH TFI Piotr Karnkowski.

- NWZ Novity zdecydowało o wypłacie dodatkowej dywidendy w wysokości 10 mln zł, czyli 4 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. O taką dywidendę wnioskował Lentex, większościowy akcjonariusz Novity.

- Immofinanz przejmuje pozostałe 50 proc. udziałów w warszawskim Empark Mokotów Business Park, stając się jego jedynym właścicielem. Brakujące udziały zostały odkupione od byłego partnera joint venture, oddziału Heitman LLC - poinformował Immofinanz w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b