Trwa ładowanie...
d39w0m5
d39w0m5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- KGHM zanotował w zeszłym roku 2.788 mln zł straty na poziomie jednostkowym i 5.012 mln zł straty na poziomie skonsolidowanym. Rok wcześniej było to odpowiednio 2.414 mln zł i 2.450 mln zł zysku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39w0m5

- Spółka celowa TDJ SA, głównego akcjonariusza Famuru, podpisała z Krzysztofem Jędrzejewskim, większościowym akcjonariuszem Kopeksu, umowę warunkową przewidującą przejęcie kontroli nad większościowym pakietem Kopeksu - podał Famur w komunikacie.

- Jeśli harmonogram będzie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami, transakcja między akcjonariuszami Famuru i Kopeksu może zostać przeprowadzona w sierpniu tego roku - poinformował cytowany w komunikacie prezes Famuru Mirosław Bendzera. Dodaje, że połączenie pozwoliłoby na dynamiczną ekspansję za granicą.

- GTC miał w czwartym kwartale 2015 r. 28,4 mln euro zysku netto wobec 24,1 mln euro zysku konsensusu sporządzonego na podstawie oczekiwań ankietowanych przez PAP analityków.

d39w0m5

- Portfel zamówień grupy Asseco w oprogramowaniu i usługach własnych obecnie ma wartość 4,49 mld zł i jest o 14 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w materiałach prasowych.

- Elemental w 2016 r. może wzrosnąć o kilka proc. m. in. w segmencie metali przemysłowych - powiedział w rozmowie z PAP prezes Paweł Jarski. Jak dodał, spółka powinna zakończyć I etap inwestycji jeszcze w tym półroczu, a budowa zakładu recyklingu i samplowania obwodów drukowanych ruszy na początku III kwartału tego roku.

- Elemental rozmawia ws. akwizycji z kilkoma podmiotami krajowymi i zagranicznymi, ale na tę chwilę trudno określić, kiedy do przejęcia mogłoby dojść - poinformował w rozmowie z PAP prezes Paweł Jarski. Jak dodał, spółka nie wyklucza skupu akcji własnych, a decyzja w tej sprawie powinna pojawić się "w późniejszych miesiącach bieżącego roku".

- Zysk netto grupy Open Finance w 2015 roku wyniósł 28,9 mln zł, czyli wzrósł 14,4 proc. rdr - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

d39w0m5

- Zarząd Forte zarekomenduje wypłatę dywidendy za 2015 r. Obecnie trwają dyskusje, jak wysoka ma ona być - poinformował prezes spółki w liście do akcjonariuszy. Celem grupy jest osiągnięcie obrotów na poziomie 400 mln euro do 2021 r.

- Zysk netto Banku BGŻ BNP Paribas w 2015 roku wyniósł 13,3 mln zł wobec 138 mln zł w 2014 roku - poinformował bank w raporcie.

- Grupa Neuca prognozuje wypracowanie w 2016 roku 110 mln zł zysku netto po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Neuki rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d39w0m5

- Neuca planuje przeznaczyć ponad 30 mln zł na przejęcia przychodni w 2016 r. - poinformował w czwartek Grzegorz Dzik, wiceprezes Neuki. Spółka liczy w tym roku na wzrost sprzedaży produktów własnych i oczekuje dodatniego wyniku netto w obszarze przychodni, badań klinicznych i telemedycyny. Planuje też utrzymać "wysoki poziom inwestycji", m. in. w platformę e-commerce.

- Bank BGŻ BNP Paribas planuje fuzję prawną z Sygma Bankiem Polska w połowie 2016 roku, a fuzję operacyjną chce przeprowadzić na początku 2017 roku. Koszty integracji z BGŻ wyniosą w 2016 roku ponad 100 mln zł - poinformował Tomasz Bogus, prezes banku.

- Dom Development wprowadził do oferty 237 lokali na warszawskim Bemowie w ramach II etapu Osiedla Premium - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Ursus podpisał aneks do umowy z etiopską firmą Ethiopian Sugar Corporation, na mocy którego dostarczy dodatkowo 27 ciągników i 54 przyczepy do transportu trzciny cukrowej. Wartość zamówienia wzrośnie tym samym o 5,02 mln USD - poinformował Ursus w komunikacie.

d39w0m5

- Radpol chce przeznaczyć całość z 2,39 mln zł zysku netto za 2015 r. na kapitał zapasowy, ale nie zamierza zmieniać polityki dywidendowej. Spółka zamierza zmniejszać zadłużenie i chce, by na koniec 2016 r. wskaźnik DN/EBITDA był poniżej 3x - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

- ADC Data koncentruje się obecnie na przejęciach, prowadzi w tej sprawie rozmowy. Jednocześnie spółka po wypracowaniu w ubiegłym roku 60,3 mln zł jednostkowego zysku chce wypłacić dywidendę nie niższą niż w ubiegłym roku.

- Redan szuka skutecznego rozwiązania dla notującego straty segmentu modowego. Nie rezygnuje z planów wprowadzenia spółki zależnej TXM na giełdę, ale czeka na odpowiedni moment - poinformował na konferencji wiceprezes Bogusz Kruszyński.

- GTC rozmawia o akwizycjach, w kilku przypadkach negocjacje są zaawansowane. Spółka koncentruje się na trzech stolicach - Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Możliwe są też inwestycje w Belgradzie.

d39w0m5

- Asseco Poland zakłada, że 2016 r. będzie dla spółki rokiem porządkowania po przejęciu Infovide-Matrix, w związku z koniecznością restrukturyzacji tej spółki. Obecnie grupa nie planuje żadnych istotnych akwizycji, ani nie myśli o sprzedaży aktywów. Największy wzrost backlogu grupa zanotowała w Izraelu, w Polsce spadek.

- Zarząd Kopeksu jest przekonany, że mariaż kapitałowy Kopeksu i Famuru jest najlepszą z możliwości dalszego funkcjonowania firm w warunkach zaostrzonej konkurencji, przy ograniczonym dostępie do finansowania zewnętrznego - poinformował w imieniu zarządu Kopeksu prezes Bogusław Bobrowski.

- Open Finance chce w III kwartale przedstawić nową strategię, liczy na wzrost przychodów i zyskowności, widzi przestrzeń do poprawy strony kosztowej. 2016 rok przyniesie dalszy spadek liczby placówek w grupie - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki.

- Delko, dystrybutor chemii gospodarczej, chce przeznaczyć na dywidendę ponad 1,7 mln zł z zysku netto za 2015 rok, co oznacza wypłatę 0,29 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d39w0m5

- Grzegorz Grabowski został powołany z dniem 23 marca na stanowisko prezesa Torpolu - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d39w0m5

Podziel się opinią

Share

d39w0m5

d39w0m5