Trwa ładowanie...
d1kpgt0

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- W pierwszym dniu zapisów na obligacje podporządkowane Alior Banku złożono zapisy w liczbie większej niż łączna liczba oferowanych obligacji - podał bank w komunikacie.

Share
d1kpgt0

- XXZW Investment Group, spółka kontrolowana przez jednego z założycieli X-Trade Brokers (XTB), chce sprzedać w ramach oferty publicznej do 16.433.709 akcji spółki, stanowiących do 14 proc. kapitału zakładowego - poinformował X-Trade Brokers w prospekcie emisyjnym.

- Wejście X-Trade Brokers na warszawską giełdę, oprócz poprawy transparentności i wiarygodności w oczach inwestorów ma dać spółce "walutę" do ewentualnych przejęć. XTB szuka okazji na całym świecie - poinformował dziennikarzy założyciel spółki Jakub Zabłocki.

- Cena maksymalna w ofercie X-Trade Brokers została ustalona na 13 zł, co oznacza, że spółka może pozyskać z rynku do 213,6 mln zł - wynika z aneksu do prospektu spółki.

d1kpgt0

- Nieformalny przedział cenowy akcji X-Trade Brokers, sporządzony na potrzeby procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, został ustalony na 10,50-13 zł - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

- Przygotowujący się do debiutu giełdowego X-Trade Brokers zamierza w ciągu trzech lat zwiększyć udział swoich przychodów z segmentu instytucjonalnego do 15 proc. - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej założyciel spółki i jej główny akcjonariusz Jakub Zabłocki.

- Palmyra podwyższyła cenę w wezwaniu na akcje Ferro do 11,3 zł z 10,5 zł - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Akcjonariusze Elzabu zdecydują 30 czerwca o wypłacie w formie dywidendy 7,78 mln zł z zysku za 2015 r., czyli 0,52 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d1kpgt0

- Idea Bank kupuje Getin Leasing, który połączy się z Idea Leasingiem. Synergie kosztowe fuzji szacowane są na 40-80 mln zł, a ich pełna realizacja nastąpi w okresie do trzech lat. Połączona spółka w 2018 roku będzie miała 150 mln zł zysku - poinformował Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

- Grupa Inpro sprzedała w I kwartale 2016 r. 124 lokale netto wobec 98 w analogicznym okresie roku poprzedniego, co oznacza wzrost o ponad 26 proc. - poinformowała PAP spółka.

- Zarząd Netii wnioskuje do walnego o wypłatę 0,2 zł dywidendy na akcję za 2015 r. W opinii większości analityków spółkę stać na wyższą wypłatę i na ZWZ ostatecznie zostanie uchwalony wyższy jej poziom. Zgodnie z konsensusem PAP mediana oczekiwań ws. wypłaty jest na poziomie 0,4 zł na akcję, a średnia to 0,34 zł na akcję.

- Zarząd Rafametu rekomenduje wypłatę prawie 1,3 mln zł dywidendy, czyli 0,3 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d1kpgt0

- Fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, Polish Enterprise Fund VII, podpisał umowę, na mocy której kupi 100 proc. akcji Noriel Group, sieci sklepów z zabawkami i grami w Rumunii - podał Enterprise Investors w komunikacie.

- PZU Zdrowie zakłada, że przychody segmentu w 2016 roku wzrosną do 360 mln zł z 260 mln zł w 2015 roku. PZU zwiększa sieć własnych placówek, docelowo chce ich mieć 45-50, a na akwizycje chce wydać łącznie 450 mln zł - poinformował Paweł Kacprzyk, prezes PZU Zdrowie.

- Zarząd Netii wnioskuje do walnego o wypłatę 0,2 zł dywidendy na akcję za 2015 r. W opinii większości analityków spółkę stać na wyższą wypłatę i na ZWZ ostatecznie zostanie uchwalony wyższy jej poziom. Zgodnie z konsensusem PAP mediana oczekiwań ws. wypłaty jest na poziomie 0,4 zł na akcję, a średnia to 0,34 zł na akcję.

- Negocjacje Mostostalu Zabrze ws. realizowanych w RPA kontraktów na montaż filtrów zakończyły się niepowodzeniem. W związku z tym zarząd postanowił o nieujmowaniu przychodów oraz dokonaniu odpisów, co przełoży się na skorygowanie zysku netto za 2015 r. na poziomie ok. 13 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d1kpgt0

- Odpisy Mostostalu Zabrze na kontrakt w RPA, które obniżą wynik za 2015 r., nie będą miały wpływu na rekomendację ws. dywidendy. Wpłynąć na nią może natomiast konieczność sfinansowania wysokiego portfela zamówień - wynika z wypowiedzi Dariusza Pietyszuka, wiceprezesa spółki.

- Walne Zgromadzenie PlastPack Company zwołane na 11 maja zdecyduje w sprawie wypłaty 0,07 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. ============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1kpgt0

Podziel się opinią

Share
d1kpgt0
d1kpgt0