Trwa ładowanie...
dpl4qb8
17-03-2017 17:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy PGNiG. W detalu ceny gazu wzrosną o 1,6 proc., a dla największych klientów o 8 proc. w przypadku gazu wysokometanowego i o 7,9 proc. w przypadku gazu zaazotowanego - podał PGNiG w komunikacie.

dpl4qb8

- Zarząd Asseco Poland rekomenduje przeznaczenie z zysku za 2016 r. 249,83 mln zł na dywidendę za 2016 r., czyli 3,01 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 76,7 mln zł i był o 8 proc. niższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 83,3 mln zł zysku netto - wynika z raportu rocznego Asseco Poland.

- Obecny portfel zamówień grupy Asseco w oprogramowaniu i usługach własnych na 2017 r. ma wartość 5,03 mld zł i jest 12 proc. wyższy rdr - poinformowała spółka w materiałach prasowych.

- Komisja Nadzoru Finansowego potwierdza, że Bank Handlowy spełnia kryteria kwalifikujące do wypłaty dywidendy w wysokości do 100 proc. zysku za 2016 r. - podał bank w komunikacie.

dpl4qb8

- Zysk operacyjny grupy PMPG Polskie Media w 2016 roku wyniósł 9,5 mln zł, czyli był o 27 proc. wyższy niż zakładała wcześniejsza prognoza - poinformowała spółka we wstępnych danych.

- Grupa Asseco ma ambitny budżet na 2017 r., ale zwraca uwagę na wymagające otoczenie. Na bazie Asseco Enterprise Solutions chce integrować europejski rynek ERP i stworzyć liczącego się gracza. Asseco Poland nie myśli obecnie o NASDAQ-u, ale nie wyklucza zainteresowania zachodnimi parkietami przez spółki z grupy.

- AmRest zakłada, że tegoroczne nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 700 mln zł, bez uwzględnienia ewentualnych akwizycji - poinformowali przedstawiciele spółki.

- JSW chce w ciągu kilku miesięcy przedstawić strategię rozwoju do 2030 roku - poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

dpl4qb8

- Jastrzębska Spółka Węglowa ocenia, że obecnie jest za wcześnie, by mówić o realnych planach przeprowadzenia oferty publicznej w 2017 roku - poinformował Daniel Ozon, p.o. prezesa.

- Jastrzębska Spółka Węglowa może odwrócić odpisy na utratę wartości, jeśli ustabilizuje się sytuacja cenowa na rynku węgla i koksu - poinformował wiceprezes Robert Ostrowski.

- JSW liczy, że w tym roku wydatki inwestycyjne będą o kilkaset milionów złotych wyższe niż w ubiegłym roku - poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

- W I kwartale możliwe jest dalsze zaburzenie relacji między ceną węgla koksowego JSW a benczmarkiem oraz ceną koksu a ceną węgla koksowego - poinformowali w piątek przedstawiciele zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

dpl4qb8

- Ursus podpisał z algierską spółką Karmag Industrie umowę o współpracy przemysłowo-handlowej, która ma zmierzać do utworzenia polsko-algierskiej spółki joint venture - poinformował Ursus w piątkowym komunikacie.

- Ursus podpisał 17 marca ze spółką Dobre Holdings z Republiki Namibii porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej - poinformowała spółka w komunikacie.

- KGHM chce zachować status spółki regularnie wypłacającej dywidendę, a czynniki makroekonomiczne pozwalają z większym optymizmem patrzeć na jej wypłatę - poinformował prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

- KGHM będzie w 2017 roku skupiał się na poprawie uzysku molibdenu projektu Sierra Gorda i optymalizacji procesów produkcyjnych kopalni. Na tę chwilę spółka nie zakłada dużych nakładów inwestycyjnych w Chile - poinformowali przedstawiciele KGHM. Koncern nie zdecydował jeszcze o wdrożeniu projektu usuwania tzw. wąskich gardeł w Sierra Gorda.

dpl4qb8

- Nakłady inwestycyjne grupy Ulma Construccion Polska w 2017 r. wyniosą 30-40 mln zł - poinformowali na konferencji członkowie zarządu spółki. Grupa liczy na poprawę kondycji branży budowlanej w Polsce, a za granicą największe nadzieje pokłada w rynku ukraińskim. Zamierza również rozpocząć działalność na rynku skandynawskim m.in. w Finlandii.

- Zysk netto PKP Cargo w IV kwartale 2016 r. wyniósł 66,5 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym raporcie. Konsensus PAP zakładał stratę netto na poziomie 0,5 mln zł.

- ES-System planuje w 2017 r. wydać na inwestycje 9 mln zł. Producent opraw oświetleniowych liczy na dalszy wzrost udziału eksportu w przychodach firmy. W drugiej połowie roku okaże się, czy nastąpi odbicie na rynku krajowym, który w minionym roku borykał się z dekoniunkturą w budownictwie.

- iAlbatros Group przeprowadzi skup akcji własnych, w ramach którego zamierza kupić blisko 2,5 mln akcji po cenie 59,05 zł za sztukę. Przyjmowanie ofert zakupu rozpocznie się 20 marca 2017 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

dpl4qb8

- Akcje własne Bowimu odkupowane są w celu zgodnym z KSH, i celem spółki nie jest ich umorzenie. Przeznaczone są one do sprzedaży na rynku w odpowiednim momencie. Odkup akcji jest zgodny z zawartym z Konsorcjum Stali porozumieniem inwestycyjnym" - poinformował PAP Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu.

- AmRest planuje otworzyć w tym roku ponad 200 restauracji - poinformował podczas telekonferencji Mark Chandler, członek zarządu AmRestu ds. finansowych.

- Comarch podpisał list intencyjny w sprawie kupna 100 proc. udziałów w spółce Geopolis - poinformowała spółka w komunikacie.

- Krezus zawarł z firmą Locum umowę sprzedaży udziałów w spółce Gold Investments za 12,6 mln zł - podał Krezus w komunikacie.

- Józef Wojciechowski, który ogłosił wezwanie na 30.247.179 akcji J.W.Construction, kupił 17.416.894 papierów spółki - podał pośredniczący w transakcji DM BOŚ.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

dpl4qb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpl4qb8