Trwa ładowanie...
d288ldq
19-12-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PGNiG i PGNiG Supply & Trading zaskarżyły 15 grudnia do niemieckiego sądu umowę pomiędzy Bundesnetzagentur, Gazprom, Gazprom Export i OPAL Gastransport GmbH w sprawie zwolnienia Gazpromu z zasady dostępu stron trzecich do przepustowości gazociągu OPAL - podał PGNiG w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Share
d288ldq

- Rafako, które w 2016 r. pozyskało nowe zlecenia za ponad 1 mld zł, liczy, że w 2017 r. grupie uda się pozyskać kontrakty o podobnej wartości. Grupa liczy m.in. na pozyskanie prac przy nowym bloku w Ostrołęce, pracuje też nad zleceniami w Iranie, Indonezji i Indiach - poinformowała na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Agnieszka Wasilewska-Semail.

- Asseco Poland skorygowało liczbę akcji Asseco Central Europe, na które złożono zapisy w wezwaniu. Kupi 1.242.480 akcji Asseco CE, stanowiących ok. 5,82 proc. udziału w jej kapitale zakładowym - poinformowało Asseco Poland w komunikacie.

- Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał zmianę części zapisów postępowania przetargowego na rozbudowę i konserwację części systemów informatycznych ZUS. Rozpisany w styczniu 2013 r. przetarg wciąż jest nierozstrzygnięty; niewykluczone jest rozpisanie nowego.

- Oferta konsorcjum ZUE za 145,5 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - podało ZUE w komunikacie.

d288ldq

- Portfel zamówień Sygnity na rok obrotowy 2016/17 jest wyższy rdr i wynosi 255 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. W raporcie rocznym Sygnity poinformowała, że otrzymała od jednego z dostawców dwa nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym na łączną kwotę 24,4 mln zł.

- Echo Investment zawarł umowę sprzedaży projektu Q22 za 230,3 mln euro netto (1.019,1 mln zł), ale po spełnieniu pewnych warunków wartość transakcji może sięgnąć 273 mln euro - podała spółka w komunikatach. Nowym właścicielem budynku został fundusz Invesco Real Estate.

- Spółka Energa Elektrownie Ostrołęka ogłosiła dialog konkurencyjny w celu wyboru wykonawcy budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy około 1 tys. MW - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Produkcja energii elektrycznej netto w jednostkach wytwórczych PGE od stycznia do listopada 2016 roku spadła do 48,7 TWh z 51 TWh rok wcześniej - podała spółka.

d288ldq

- Wielton złożył we wrześniu ofertę wiążącą zakupu aktywów w Hiszpanii - podała spółka, ujawniając opóźnioną informację poufną. Sąd upadłościowy w grudniu wybrał jednak ofertę innego podmiotu, niezwiązanego z branżą. Wielton złożył zażalenie na decyzję sądu.

- Fundusze emerytalne sprzedały w listopadzie polskie akcje za około 382 mln zł, ale kwota ta uwzględnia rozliczenie wezwania na Farmacol - szacuje w raporcie Haitong Bank. Bez tej transakcji OFE były kupującymi polskie akcje na GPW za 2 mln zł netto.

- Zakłady Magnezytowe Ropczyce aktualizują politykę dywidendową. Chcą, by do akcjonariuszy trafiało w dłuższej perspektywie do 60 proc. zysku netto za dany rok obrotowy, a nie do 50 proc., jak zakładano dotychczas - podała spółka w komunikacie.

- Idea Bank zawarł umowę kupna od Getin Noble Banku 1.700 akcji imiennych Biura Informacji Kredytowej. Wartość transakcji to 50 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d288ldq

- Polski Bank Komórek Macierzystych podpisał z partnerem z Europy Zachodniej ramową umowę, której przedmiotem będzie wytworzenie produktów zaawansowanej terapii medycznej (ATMP) na potrzeby badań klinicznych nowego leku na cukrzycę - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Akcjonariusze Introla zdecydowali w poniedziałek o częściowym rozwiązaniu kapitału rezerwowego i wypłacie 30 groszy dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq