Trwa ładowanie...
dodu6gn
dodu6gn

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Raiffeisen Polbank dokupił od Raiffeisen-Leasing International 50 proc. udziałów w Raiffeisen-Leasing Polska i stał się jedynym akcjonariuszem leasingowej spółki. Wartość transakcji to 380 mln zł - podał bank w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dodu6gn

- Enea obniżyła wartość programu emisji obligacji w ramach umowy programowej do 3 mld zł z 4 mld zł wcześniej - podała spółka w komunikacie.

- Budimex zakłada w 2015 r. utrzymanie przychodów lub kilku proc. wzrost i poprawę rentowności w części budowlanej. W 2016 r. jest szansa na dwucyfrowy wzrost sprzedaży i dalszą poprawę marż. W przyszłości skuteczność Budimeksu w wygrywaniu kontraktów drogowych z GDDKiA może się zmniejszyć.

- Budimex Nieruchomości liczy, że w IV kw. 2014 r. przedsprzeda więcej mieszkań niż w III kw., kiedy przedsprzedaż wyniosła 478 mieszkań. W 2015 r. liczba przedsprzedanych mieszkań nie musi spaść. W 2016 i 2017 r. Budimex Nieruchomości może mieć rekordowe wartości sprzedaży.

dodu6gn

- Oferta konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman za 638,7 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica, zadanie V od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II o długości około 22,6 km - podała spółka.

- Grupa Accor, większościowy akcjonariusz Orbisu, podpisał umowę o strategicznej współpracy z Huazhu Hotels, chińską grupą hotelową - podał Accor w komunikacie prasowym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dodu6gn

Podziel się opinią

Share
dodu6gn
dodu6gn