Trwa ładowanie...
d45afz4

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Zysk netto grupy B. Millennium w czwartym kwartale 2015 roku spadł do 53 mln zł z 157,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk netto banku okazał się 11 proc. poniżej konsensusu na poziomie 59,5 mln zł.

Share
d45afz4

- Zarząd Banku Millennium zaproponuje akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy z zysku osiągniętego w 2015 roku i pozostawienie 100 proc. tego zysku w kapitale własnym - poinformował bank w komunikacie.

- Podatek bankowy, który będzie obowiązywać od lutego 2016 roku, obciąży wyniki Banku Millennium za cały rok kwotą około 200 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

- Bank Millennium ocenia, że będzie trudno osiągnąć zakładane w strategii na lata 2015-2017 ROE na poziomie 13-14 proc - poinformował Joao Bras Jorge, prezes banku.

- Bank Millennium oczekuje, że 2016 rok przyniesie stabilizację kosztów ryzyka - poinformował Fernando Bicho, wiceprezes banku.

d45afz4

- Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) złożyło czterech wykonawców: Asseco Poland, konsorcjum Atos Polska i Atos IT Services, konsorcjum HP i Capgemini oraz konsorcjum Comarch Polska i Comarch - poinformował PAP Radosław Milczarski z biura prasowego ZUS.

- PZ Cormay liczy na osiągnięcie poziomu break-even na poziomie zysku operacyjnego w 2016 r., a w roku następnym spodziewa się "znaczącej" poprawy wyników - poinformował PAP Janusz Płocica, prezes PZ Cormay. Spółka planuje wprowadzenie do sprzedaży dwóch analizatorów w drugiej połowie 2016 r.

- PZ Cormay chce zaoferować obecnym właścicielom papierów Orph,e nowe akcje Cormaya w drugiej połowie 2016 roku - poinformował PAP Janusz Płocica, prezes PZ Cormay. Dodał też, że spółka planuje sprzedaż akcji Diesse w perspektywie kilkuletniej poprzez upublicznienie jej akcji na giełdzie we Włoszech.

- Grupa CCC, której sprzedaż wzrosła w styczniu prawie 37 proc., zanotowała w minionym miesiącu marżę na sprzedaży detalicznej na ubiegłorocznym poziomie - poinformował w rozmowie z PAP Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC. Ocenił, że spółka jest dobrze przygotowana do nadchodzącego sezonu wiosna-lato 2016.

d45afz4

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w styczniu 2016 r. wyniosły 173,2 mln zł, czyli były o 36,7 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Gastek LLC wycofał się z prawa pierwokupu w stosunku do sprzedawanych przez Serinusa udziałów w spółce KUB-Gas Holdings - podała spółka w komunikacie. Serinus liczy na zamknięcie transakcji do 8 lutego 2016 r.

- Dom Development zakończył 2015 r. z ofertą na poziomie ponad 2.250 lokali. W tym roku wzrośnie ona o ok. 2.800 lokali. Spółka liczy na większą w porównaniu z rokiem ubiegłym liczbę sprzedanych oraz przekazanych mieszkań - poinformował PAP prezes Jarosław Szanajca.

- Bank Ochrony Środowiska ma zgodę KNF na zaliczenie środków pieniężnych w kwocie 32,5 mln zł z emisji obligacji podporządkowanych do funduszy uzupełniających - podał BOŚ w komunikacie.

d45afz4

- Przychody Grupy LPP ze sprzedaży w styczniu 2016 roku wyniosły ok. 417 mln zł, czyli były o około 22 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Narodowy Bank Rumunii zarejestrował oddział Alior Banku jako zagraniczną instytucję kredytową - poinformował Alior w poniedziałkowym komunikacie.

- Apator wygrał przetarg na dostawę do PGE Dystrybucja 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej o wartości 31,7 mln zł w 2016 r. z opcją dostaw na 2017 r. o wartości 39,8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zadeklarował w poniedziałek, że działania w ramach planu naprawczego dla Kompanii Węglowej będą ustalane i wdrażane w dialogu ze stroną społeczną. Związkowcy deklarują chęć rozmów, ale liczą, że zarząd spółki wycofa się z wypowiedzenia porozumienia, zawartego pół roku temu ze związkami.

d45afz4

- Distribev Holding, spółka zależna Grupy Żywiec, sprzedała chorwackiej spółce Orbico 80 proc. udziałów spółki Distribev za 96 mln zł - podały spółki w komunikatach.

- PGE EJ1 zdecydowała o prowadzeniu badań środowiskowych i lokalizacyjnych dla budowy elektrowni jądrowej w dwóch lokalizacjach: "Lubiatowo-Kopalino" i "Żarnowiec" - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Alupol Films, spółka zależna Grupy Kęty, otrzymała kolejne zezwolenie na działalność w specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny. Spółka chce zwiększyć moce wytwórcze folii. Na ten cel ma trafić od 90 do 117 mln zł - podały Kęty w komunikacie.

- Fundusz Rockaway Capital jest zainteresowany przejęciem spółki Invia.cz, której głównym akcjonariuszem jest fundusz MCI Techventures - poinformował czeski regulator na stronach internetowych.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d45afz4

Podziel się opinią

Share
d45afz4
d45afz4