Trwa ładowanie...
d3c9n6c

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Agencja Moody's ocenia, że proponowany przez kancelarię prezydenta RP projekt przewalutowania kredytów frankowych będzie miał negatywny wpływ na polski sektor bankowy i szacuje, że w momencie wejścia w życie tej ustawy jednorazowe straty banków sięgną 36 mld zł.

Share
d3c9n6c

- Sare, które zmieniło w poniedziałek rynek notowań z NewConnect na główny, planuje zrealizować większość celów emisyjnych, mimo niepowodzenia oferty publicznej. Spółka nie wyklucza emisji akcji lub obligacji jeszcze w 2016 r. - powiedział dziennikarzom Tomasz Pruszczyński, prezes Sare.

- Kurs akcji Sare nie zmienił się na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW i wyniósł 22 zł. Z kolei na PDA spółki nie wykonano w pierwszych minutach sesji żadnej transakcji.

- KGHM i japoński koncern Sumimoto uzgodnili, jakie kroki będą wspólnie podejmować, żeby efektywnie zarządzać spółką Sierra Gorda SCM w warunkach niskich cen miedzi i molibdenu - poinformował KGHM w komunikacie prasowym.

- Kredyt Inkaso koncentruje się na rozwoju organicznym, rozważa jednak emisję akcji o wartości około 150 mln zł, uruchomienie programu emisji obligacji o wartości 300 mln zł i wejście na rynek hiszpański - poinformował prezes Paweł Szewczyk.

d3c9n6c

- PKO BP ma 9,9 proc. w kapitale zakładowym Chemoservis-Dwory w związku z przejęciem zabezpieczenia w postaci akcji spółki - podała spółka w komunikacie.

- Kredyt Inkaso po wprowadzeniu podatku bankowego obserwuje większe zainteresowanie banków sprzedażą portfeli nieregularnych i spodziewa się, że w 2016 roku wartość oferowanych portfeli będzie o około 15 proc. większa niż w 2015 roku - poinformował Paweł Szewczyk, prezes spółki.

- Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 136 mieszkań w I etapie stołecznej inwestycji Stacja Nowy Ursus - podała spółka w komunikacie.

- Przewidywane nakłady inwestycyjne na 2016 rok to prawie 7,6 mln zł - poinformował Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Jak dodał, spółka pracuje nad strategią, która zakłada m. in. wejście na rynek globalny oraz rozwinięcie działalności w onkologii, kardiologii i neurologii. Podał też, że spółka ma pieniądze na realizację I i II fazy klinicznej kardioznacznika.

d3c9n6c

- W przetargu na usługę utrzymania i asystę dla informatycznego systemu obsługi budżetu państwa Trezor jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Dahliamatic, spółki zależnej Infovide-Matrix (grupa Asseco Poland) - podało Ministerstwo Finansów. Oferta Dahliamatic opiewała na 25,97 mln zł.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3c9n6c

Podziel się opinią

Share
d3c9n6c
d3c9n6c