Trwa ładowanie...
d3ut97k

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Agora podtrzymuje, że wartość wydatków na reklamę w Polsce powinna wzrosnąć w tym roku od 2 do 4 proc. w porównaniu z 2014 r. Początek roku wskazuje jednak, że wzrost może kształtować się w górnych granicach tego zakresu - podała Agora w raporcie kwartalnym.
Share
d3ut97k

- Grupa Agory odnotowała w I kwartale 2015 roku 25,9 mln zł zysku EBITDA wobec 14,2 mln zł zysku rok temu. Wynik okazał się 28,5 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 20,2 mln zł zysku.

- Dom Development rozpoczął sprzedaż lokali w stołecznej inwestycji Studio Mokotów. W ramach projektu powstanie 319 mieszkań oraz 10 lokali usługowych - podała spółka w komunikacie prasowym.

- PKP Cargo przeprowadzi kolejny program dobrowolnych odejść (PDO), na co przeznaczy nie więcej niż 19,7 mln zł. Rezerwa na ten cel obciąży wynik za II kwartał 2015 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

d3ut97k

- Czerwona Torebka otrzymała już wszystkie niezbędne zgody i zakończyła proces sprzedaży, liczącej ponad 300 punktów, sieci sklepów Małpka. Dotychczasowy właściciel poinformował, że dostał za punkty ze znaczkiem małpki ponad 362 mln zł.

- Zarząd Projprzemu rekomenduje, by spółka wypłaciła w formie dywidendy 2,39 mln zł, czyli 0,40 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Liczba subskrypcji cyfrowych Gazety Wyborczej w I kw. wzrosła, ale dynamika wzrostu była niższa niż w IV kw. - poinformował prezes Agory Bartosz Hojka.

- KGHM podtrzymuje cele produkcyjne i sprzedażowe na 2015 rok - poinformował Jarosław Romanowski, wiceprezes KGHM.

d3ut97k

- W II kwartale 2015 r. KGHM planuje zrefinansować 500 mln USD obligacji KGHM International - poinformował w poniedziałek Jarosław Romanowski, wiceprezes KGHM.

- KGHM spodziewa się, że na przełomie II i III kw. kopalnia Sierra Gorda osiągnie produkcję komercyjną. W całym 2015 r. produkcja miedzi w Sierra Gorda ma sięgnąć 110 tys. ton, a molibdenu 30-40 mln funtów - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Pięć podmiotów, w tym Elektrotim, KGHM oraz Zakłady Automatyki Polna złożyły oferty wstępne na zakup udziałów w spółce Instytut Automatyki Systemów Energetycznych - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie.

- MCI Management podtrzymuje prognozę zakładającą uzyskanie 19,75 zł netto aktywów na akcję na koniec 2015 r. W związku m.in z kilkoma już zrealizowanymi wyjściami z inwestycji fundusz optymistycznie patrzy na wyniki II kw. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele MCI Management.

d3ut97k

- Kruk, w ramach ekspansji geograficznej, intensyfikuje działania na rynkach włoskim i hiszpańskim, a pierwsze inwestycje mogą pojawić się najwcześniej w 2016 roku. Z kolei zakup pierwszego portfela wierzytelności na rynku niemieckim może mieć miejsce w najbliższych miesiącach - poinformowali na konferencji przedstawiciele Kruka.

- Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing planuje wypłacić 0,80 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Magic Software, spółka zależna od Formula Systems z grupy Asseco Poland, miała w I kw. 2015 r. 5,2 mln USD zysku netto w porównaniu do 4,96 mln USD rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie wzrósł do 6,7 mln USD wobec 6,4 mln USD, a przychody spadły do 40,34 mln USD w porównaniu do 40,95 mln USD rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Na siedem dni przed premierą przedsprzedaż gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" przekroczyła 1 mln egzemplarzy - podała spółka w komunikacie prasowym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3ut97k

Podziel się opinią

Share
d3ut97k
d3ut97k