Trwa ładowanie...
d3e0rwx

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Lotos podtrzymuje zainteresowanie zakupami aktywów wydobywczych w najbliższym czasie - poinformował na konferencji prasowej prezes Marcin Jastrzębski. Do zakupów może dojść w tym roku lub w przyszłym.

Share
d3e0rwx

- Zysk netto Grupy Lotos w IV kwartale 2016 roku wzrósł do 303,5 mln zł z minus 391,3 mln zł przed rokiem - podała sopóka w komunikacie. Konsensus rynkowy zakładał zysk na poziomie 331,3 mln zł.

- Grupa Lotos wypracowała w IV kw. 2016 r. 809,4 mln zł EBITDA w segmencie produkcji i handlu oraz 230,9 mln zł w upstreamie - poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

- Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja zaproponuje przeznaczenie na dywidendę za 2016 rok 98 mln zł, co daje 6,58 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Kurs akcji Unimotu, firmy działającej w branży paliwowej, spadł na otwarciu w dniu debiutu na głównym rynku GPW o 0,1 proc. do 78,95 zł, zaś kurs praw do akcji spółki wzrósł o 20,0 proc. do 54,0 zł.

d3e0rwx

- Braster planuje publiczną emisję do 3 mln akcji - wynika z projektów uchwał na ZWZ zwołane na 3 kwietnia. W opublikowanej strategii spółka podała, że scenariusz bazowy zakłada pozyskanie 60-70 mln zł na sfinansowanie ekspansji zagranicznej.

- Orange Polska, który wycofał się z ubiegania o przedłużenie częstotliwości z zakresu 450 MHz, nie wyklucza swojego udziału w kolejnych przetargach lub aukcjach tego pasma - wynika z wypowiedzi Macieja Nowohońskiego, członka zarządu ds. finansów.

- Planowana przez Braster emisja akcji powinna zostać przeprowadzona w drugim kwartale 2017 roku. Grupa prowadzei rozmowy dotyczące akwizycji, a finalizacji przejęcia można spodziewać się również w drugim kwartale, jeszcze przed emisją - poinformował Marcin Halicki, prezes grupy.

- Skarbiec TFI, podobnie jak w 2016 roku, chce w najbliższych kwartałach nadal koncentrować się na ofercie wysokomarżowej, w tym na funduszach absolutnej stopy zwrotu. Prezes Skarbca Marek Rybiec zapowiada optymalizację produktową i wskazuje, że dużym wyzwaniem na ten rok będą regulacje MiFiD II.

d3e0rwx

- Sprzedaż grupy Inter Cars w lutym 2017 roku wyniosła 448,6 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 9,5 proc. - podała spółka w komunikacie. Łącznie w okresie styczeń-luty skonsolidowana sprzedaż wyniosła 909,8 mln zł, czyli wzrosła rdr o 14,4 proc.

- Znaczący akcjonariusze spółki Kancelaria Medius rozpoczęli negocjacje w sprawie zbycia posiadanych akcji - podała spółka we wtorkowym komunikacie.

- Krezus podpisał ze spółką Locum z Warszawy list intencyjny w sprawie sprzedaży 99,81 proc. udziałów swojej spółki zależnej, Gold Investments. Oferowana cena nabycia udziałów wynosi 12,6 mln zł - poinformował Krezus w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3e0rwx

Podziel się opinią

Share
d3e0rwx
d3e0rwx