Trwa ładowanie...
d1ydo32
d1ydo32
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Kernel w drugim kwartale roku obrotowego 2014/15 zwiększył sprzedaż zboża rok do roku o 5,1 proc., do 1,4 mln ton - podała spółka w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ydo32

- Kruk zakłada kilkunastoprocentowy wzrost wyników w 2015 roku. Grupa przygotowuje się do inwestycji w Niemczech na poziomie dziesiątków mln euro. Będzie też pracować nad wejściem na kolejny rynek zagraniczny - poinformował PAP prezes Piotr Krupa.

- Kruk poszukuje dużego, zagranicznego partnera do wspólnych inwestycji w portfele wierzytelności, szczególnie hipotecznych - poinformował PAP prezes Piotr Krupa.

- Polskie banki będą w tym roku chętniej sprzedawać niespłacane kredyty, a największy wzrost wartości mogą zanotować transakcje sprzedaży kredytów hipotecznych oraz długów detalicznych. Na rynku odbiją się również skutki ostatniego wzrostu kursu franka - uważa prezes Kruka, Piotr Krupa.

d1ydo32

- Inpro wprowadziło do sprzedaży 118 mieszkań w ramach I etapu osiedla Wróbla Staw Mieszkania w Gdańsku. Jest to ostatni etap inwestycji, a zakończenie budowy planowane jest na 30 grudnia 2015 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy nie doszło do naruszeń przepisów przy nieuwzględnianiu w koszcie kredytów hipotecznych denominowanych w CHF ujemnego LIBOR-u. UOKiK ocenia, że sektor bankowy powinien ponieść część kosztów związanych z obecną sytuacją - poinformował prezes UOKiK Adam Jasser.

- Premier Ewa Kopacz zwróciła się do KNF i UOKiK o zbadanie działań banków dotyczących zmian warunków kredytów denominowanych w walutach obcych - podał CIR we wtorkowym komunikacie.

- Zdaniem ministra skarbu, Włodzimierza Karpińskiego, koszty planu naprawczego Kompanii Węglowej, powinny wynieść 2,3-2,5 mld zł. Z kolei minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz, podał, że wpływy z prywatyzacji pokryją koszty restrukturyzacji sektora węglowego wypłacane z FGŚP.

d1ydo32

- PKP Cargo weszła w spór zbiorowy z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK), działającą w spółce - podało PKP Cargo w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1ydo32

Podziel się opinią

Share
d1ydo32
d1ydo32