ycipk-djebbe

Smog. Polska już nie ma najgorszego powietrza w Europie

Zimą regularnie polskie miasta trafiały do światowej czołówki najbardziej zanieczyszczonych. Wiosną smog nieco ustąpił i pod względem zanieczyszczeń wyprzedzili nas Czesi. Nie znaczy jednak, że jest dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa jakości powietrza w Europie. Dane z 1 maja 2018
Mapa jakości powietrza w Europie. Dane z 1 maja 2018 (http://airindex.eea.europa.eu/, Fot: screen)
ycipk-djebbe

Zimą mało brakuje, aby powietrze w Polsce kroić nożem. W grudzień 2017 z danych aplikacji AirVisual wynikało, że Katowice były najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie. W czołowej 10 znalazły się jeszcze Warszawa i Kraków.

Wiosną i latem, gdy wyłączamy piece, jakość powietrza się poprawia. Do tego stopnia, że Polska przestaje być najbardziej zanieczyszczonym państwem w Europie. Okazuje się, że gorsze powietrze mają obecnie Czesi.

ycipk-djebbe

Nie oznacza to jeszcze, że należy skakać z radości. Według European Air Quality Index, Polska wciąż wypada blado na tle Zachodu, a są miejsca - takie jak Warszawa - gdzie wcale nie jest lepiej niż w Czechach.

http://airindex.eea.europa.eu/
Podziel się

Na szczęście świadomość tego, jak ważne jest dbanie o jakość powietrza, wzrasta. Dużym zainteresowaniem cieszą się dopłaty do wymiany starych pieców, które są jednym z głównych źródeł smogu. Miliony złotych na wymianę pieców daje spółka PGNiG.

ycipk-djebbe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-djebbe

ycipk-djebbe
ycipk-djebbe